UKS „Trzynastka”

O tym, jakie znaczenie ma sport w codziennym życiu, chyba nie muszę nikogo przekonywać. Samo oglądanie meczów piłki nożnej, bądź transmisji w TV nic nie da. Dlatego powstał pomysł powołania Klubu Sportowego. W maju i czerwcu 2002 roku grupa fanatyków sportu z naszego osiedla zbierała podpisy pod deklaracją powołującą do życia Uczniowski Klub Sportowy „Trzynastka”. Po zebraniu podpisów i złożeniu wymaganych dokumentów w urzędach, 18 września 2002 roku klub został wpisany do ewidencji klubów sportowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. W październiku 2002 roku odbyło się zebranie założycielskie, na którym określone zostały cele działania i wysokość składek członkowskich. Został wybrany Zarząd Klubu i Komisja Rewizyjna. Prezesem Klubu został p. M. Neumann, a członkami Zarządu p. B. Chodzicka, p. M. Żabski, p. S.Kukkuk i p. A. Wyglądacz, Powołane zostały sekcje sportowe tenisa stołowego i piłki nożnej.

Zwracamy się z prośbą do osób fizycznych i prawnych, które chciałyby wspomóc działalność naszego Klubu o kontakt z Zarządem UKS „Trzynastka” lub Dyrekcją SP nr 13. Numer telefonu 0509 607 455, lub do szkoły 091-4620-160. W bieżącym roku planujemy zakup strojów sportowych, na których moglibyśmy umieścić logo potencjalnego sponsora. Startując w zawodach i wyjeżdżając do różnych miejscowości naszego województwa, między innymi Koszalin, Międzyzdroje, Szczecinek, Wałcz, Police, Stargard, chcielibyśmy godnie reprezentować naszą miejscowość i nasz Klub.

Sekcja Tenisa Stołowego

Sekcję prowadzi mgr wychowania fizycznego i instruktor tenisa stołowego p. S. Kukkuk, Szkolą się w niej dzieci i młodzież z naszego osiedla. Jak mówi p. Kukkuk członkowie sekcji chcą dorównać p. Radosławowi Żabskiemu, który w latach 1998-2000 zajmował najwyższe miejsca na podium w rozgrywkach miejskich i wojewódzkich, a obecnie jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce w swojej grupie wiekowej.
Mimo, że klub jest stosunkowo młody, to ma już na swoim koncie znaczne osiągnięcia. W 2003 roku sekcja tenisa stołowego zajęła drugie miejsce w zawodach o mistrzostwo Szczecina w kategorii szkół podstawowych. Drużyna występowała wtedy w składzie: A. Kukkuk, P. Żerebecki i W. Dziatlik.
Rok 2005 przyniósł największe, jak dotąd, sukcesy . Drużyna tenisa reprezentując Gimnazjum nr. 31 wygrała Zawody o Mistrzostwo Szczecina i awansowała do finału wojewódzkiego. Indywidualnie największy sukces odniósł A. Kukkuk, który w finale Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży zajął drugie miejsce w kategorii kadetów i awansował do rozgrywek ogólnopolskich.

Treningi sekcji tenisa stołowego odbywają się obecnie w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.00 do 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Bałtyckiej 1a, na które zapraszamy dzieci i młodzież.

W maju 2006 roku w Szkole Podstawowej nr 13 została zorganizowana I Międzyosiedlowa Spartakiada Młodzieży Szkół Prawobrzeża „Szczecin 2006”
W tenisie stołowym w kategorii dziewcząt udział w niej biorą szkoły podstawowe: 12, 13, 28, 37, 39, 49, 59, 65, 71, 74, a w kategorii chłopców szkoły podstawowe: 12, 13, 23, 24, 28, 37, 39, 49, 59, 65, 71, 74.

Sukcesy UKS „13”:
W turnieju indywidualnym dziewcząt 3 miejsce zdobyła Katarzyna Hajduk, a 6 miejsce zdobyła Małgorzata Dudzińska.
W turnieju deblowym 2 miejsce zdobyły Małgorzata Dudzińska i Maja Mączyńska.
W turnieju indywidualnym chłopców 1 miejsce zdobył Mateusz Kukkuk, a 5 miejsce zdobył Filip Łaźniowski.
W turnieju deblowym 1 miejsce zdobyli Mateusz Kukkuk i Radosław Grzelak, a 2 miejsce zdobyli Filip Łaźniowski i Bartłomiej Maciuba

Rok 2007 Uczniowski Klub Sportowy „Trzynastka” przy SP 13 rozpoczął kolejny rok swojej działalności jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ( wpis do ewidencji UKS\67 z dnia 18 wrzenia 2002 roku).
Na obecny sezon 2006/2007 przypada jubileuszowy piąty rok działalności naszego Klubu.
Zarząd i członkowie naszego Klubu pragną podziękować instruktorom prowadzącym zajęcia, rodzicom wspierającym nasz Klub oraz wszystkim naszym sympatykom za owocną współpracę. Jesteśmy zadowoleni, że dzieci i młodzież z naszego osiedla mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i ciągłego podnoszenia swoich sportowych umiejętności.

W naszym klubie w dalszym ciągu funkcjonują 2 sekcje sportowe: tenisa stołowego dziewcząt i chłopców (klasy I-VI) oraz piłki nożnej chłopców (klasy I-III). W minionym okresie osiągnęliśmy wiele sukcesów sportowych i organizacyjnych.
Zdecydowanie największy sukces sportowy osiągnął nasz wychowanek Arkadiusz Kukkuk, który w sezonie 2005\2006 został mistrzem województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym w grze deblowej wspólnie z Arturem Szczurowskim (ATS Stargard Szczecinski).
Niewątpliwie dużym sukcesem tenisistów stołowych było mistrzostwo Szczecina w kat. szkół gimnazjalnych w sezonie 2005\2006 wywalczone przez chłopców trenujących w naszym klubie ( A. Kukkuk, M. Żerebecki, M. Kukkuk).
Niewiele mniejszy sukces odnieśliśmy w obecnym sezonie, mianowicie: wicemistrzostwo Szczecina w kat. szkół podstawowych ( M. Kukkuk, G. Biernacik,
P. Lewandowski G. Barbarewicz) i awans do zawodów regionalnych.
Wyprawa na zawody do Gryfic zakończyła się także sukcesem, nasi chłopcy zajęli 3-miejsce (na osiem startujących zespołów) przywożąc puchar i medale.
Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

Organizacyjnie staramy się również zaistnieć w naszym mieście, szczególnie w jego prawobrzeżnej części. Corocznie jesteśmy organizatorami ” Turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP 13″ dla szkół prawobrzeża klas I-IV.
W ubiegłym roku organizowaliśmy także Międzyosiedlową Spartakiadę Młodzieży Szkół Prawobrzeża „Szczecin 2006” w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
Z okazji przypadającej w obecnym roku piątej rocznicy działalności Klubu życzymy wszystkim naszym zawodnikom, trenerom i działaczom wielu wspaniałych sukcesów.
Ten skromny jubileusz chcielibyśmy uczcić organizując na przełomie miesiąca kwietnia i maja Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla mieszkańców naszego osiedla.

Sekcja Piłki Nożnej

Sekcję prowadzi mgr wychowania fizycznego i instruktor piłki nożnej p. A. Wyglądacz. Młodzi zawodnicy sekcji piłki nożnej z powodzeniem startowali w rozgrywkach drużynowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu w Szczecinie. Pan A. Wyglądacz był inicjatorem i jednym z organizatorów Turnieju Szkół Prawobrzeża o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr. 13.
W sekcji piłki nożnej trenuje wielu zdolnych chłopców, którzy co roku startują w turniejach piłkarskich organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu zajmując czołowe lokaty.
Należałoby również wspomnieć, że wychowankami naszej sekcji piłki nożnej są F. Łaźniowski i R. Gorzelak, którzy obecnie reprezentują barwy Pogoni Szczecin w swojej kategorii wiekowej.

Top