OKS Vielgovia

W listopadzie w 1997 roku z inicjatywy mieszkańców, osiedli: Wielgowo, Zdunowo i Sławociesze powstał Komitet Założycielski Stowarzyszenia Sportowego pod nazwą „Osiedlowy Klub Sportowy Vielgovia Szczecin”. W skład Komitetu wchodzili między innymi: małżeństwo G.R Krzywania, R. Pyzio, śp. S. Piasecki, G. Czubek, M. Południak, S. Bierancik, D. Podoboński, K. Hałub, B. Dida i tak ważne osobistości jak: ks. Kazimierz Napierała, Maciej Jarmusz i wiele innych osób. Po wielomiesięcznym okresie wyczekiwania, Sąd Rejonowy w Szczecinie udzielił osobowość prawną naszemu Stowarzyszeniu. Zgłoszenie do OZPN odbyło się dopiero w sierpniu 1998 roku, co było powodem niedopuszczenia do rozgrywek 1998/1999. W okresie oczekiwania na rozpoczęcie nowego sezonu klub podjął starania aby skompletować drużyny piłkarskie w grupach wiekowych: trampkarze, juniorzy, seniorzy oraz, aby zapewnić miejsce do rozgrywania meczy. Sytuacja o tyle była trudna iż obecny stadion przy ul. Bałtyckiej 36 był w sporej części zasypany ziemią i gruzem, pochodzącym z dzikiej wywózki podczas budowy osiedla szeregowców. W czynie społecznym przy udziale sporej ilości osób, prywatnych przewoźników i ciężkiego sprzętu budowlanego, udało się uprzątnąć obiekt sportowy i utworzyć wokół niego wały . Następnie przystąpiono do nawożenia czarnoziemu, plantowania i zasiania murawy. Mozolna praca i wielkie poświęcenie wielu osób przyczyniło się do faktu, że posiadany obiekt jest godny pozazdroszczenia nawet przez 4-to ligowe kluby. Zapał nie ustawał, z biegiem lat powstały trybuny mogące pomieścić 600 osób i budki zawodnicze. Największym problemem Vielgovi są pomieszczenia szatni, dzierżawione od Spółdzielni Mieszkaniowej, które są w opłakanym stanie. Władze miasta wielokrotnie obiecały swoją pomoc, lecz na tym się skończyło.
Pierwszym prezesem OKS Vielgovia był wielki pasjonat piłki nożnej – Robert Krzywania, funkcję tą pełnił przez dwie kadencje. Za jego prezesury klub awansował z drugiego miejsca w sezonie 2000/2001 do „A” klasy. Następnym prezesem został Sebastian Wojtiuk, funkcję tą pełnił, również dwa sezony. W okresie pełnienia tej funkcji juniorzy w sezonie 2002/2003 i 2004/2005 zajęli 1 miejsce w „A” klasie, zaś seniorzy w sezonie 2002/2003 zajęli 3 miejsce i 2004/2005 1 miejsce, a zarazem awansowali do ligi Okręgowej. W sezonie 2005/2006 w pierwszym roku gry w lidze Okręgowej nasz zespół zajął 10 miejsce. W 2005r. Zarząd rozpoczął starania o pozyskanie środków na inwestycje. Zwrócił się do Urzędu Miejskiego, tym razem władze nie zawiodły. Przy wsparci radnego Rady Miasta a naszego mieszkańca Pana W. Dzikowskiego i Dyrektora Wydziału Sportu wykonano plan zagospodarowani obiektu. W 2006r. ujęto nas w Programie Modernizacji Boisk Sportowych a w budżecie Wydziału Sportu zabezpieczono środki finansowe . W obecnej chwili wyczekujemy zezwolenia na budowę. Największe osiągnięcia Klubu to awans do grupy A w 2002 roku, oraz awans do ligi okręgowej w 2005 roku. OKS Vielgovia Szczecin od jesieni 2011 roku gra w Regionalnej Klasie Okręgowej Północ.

Treningi seniorów i juniorów odbywają się w środy i piątki o godzinie 18:00.
Trening trampkarzy są w czwartki o godzinie 17:00.

Jednocześnie informujemy, że cały czas odbywa się nabór chłopców urodzonych w 1998 r i młodszych do drużyny trampkarzy. Wszystkich chłopców pragnących uprawiać tę dyscyplinę sportu serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w treningach.
Wszystkich chętnych do gry w naszym klubie serdecznie zapraszamy.

OKS Vielgovia Szczecin ogłasza nabór do drużyn:

trampkarzy – nr. kontaktowy 503 020 180
seniorów i juniorów – nr. kontaktowy 510 115 864

Ogólny numer telefonu dla piłkarzy:
600 372 862
502 433 089

Top