Wycieczki i pielgrzymki

Pielgrzymka do Lichenia

Licheń Stary to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, około 16 km od Konina. Rozkwit Lichenia zaczął się wraz z przybyciem do tutejszej parafii Księży Marianów w 1949 roku. Dzięki ich staraniom rozrosło się miejscowe Sanktuarium Maryjne. W ciągu 10 lat wybudowano tu największą świątynię w kraju. Świątynia, konsekrowana 12 czerwca 2004 roku, jest Wotum Kościoła Katolickiego na Wielki Jubileusz Narodzenia Chrystusa. Rocznie do miejscowego Sanktuarium Maryjnego docierają prawie 2 miliony pielgrzymów. Przybywają tutaj szukając pomocy w cierpieniach, kryzysach, zniewoleniach i uzależnieniach.

28 października 2006 roku odbyła się pielgrzymka z naszej Parafii do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Wyjazd sponsorowany był przez pana Władysława Dzikowskiego.

Zbiórka wyjeżdżających była wyznaczona na godzinę 5:00 przed kościołem. Pielgrzymom towarzyszył ks.Tomasz Blok. Po wyjeździe z Wielgowa z powodu wczesnej pory i ciemności za oknami autokaru wszyscy ucięli sobie krótką drzemkę. Po rozwidnieniu się w czasie jazdy była również obecna modlitwa. Przyjazd do Lichenia nastąpił około godziny 11:30, dzięki czemu wszyscy zdążyli na Eucharystię w Bazylice o godzinie 12:00.

Przed wejściem do Bazyliki oczywiście pamiątkowe zdjęcia na jej tle:

Po Mszy Św. dwie godziny czasu wolnego, który każdy wykorzystał na swój sposób. Można było trochę zwiedzić i kupić pamiątki. Wyjazd powrotny zaplanowany był na godzinę 15:00. W drodze powrotnej nie zabrakło ciepłego posiłku na leśnym parkingu. Była kiełbasa i kaszanka z grilla na koszt sponsora. W czasie jazdy w autokarze można było obejrzeć także dwa filmy: „Garfield” i „Epoka lodowcowa”. Wszyscy bawili się dobrze. Pielgrzymka zakończyła się po godzinie 22:00 błogosławieństwem ks. Tomasza.

Top