Wątpliwa ozdoba Wielgowa

Temat poruszany przy chyba każdej okazji i na każdym spotkaniu mieszkańców z Radą Osiedla. O czym mowa? O pozostałości po dawnym sklepie „Społem” przy ulicy Bałtyckiej w Wielgowie.
Dawno przeminęła już świetność tego budynku. Stan obecny kwalifikuje go tylko do rozbiórki. Budynek jest własnością prywatną, a właściciel wystawił go na sprzedaż. Nie tak łatwo jednak jest sprzedać taką ruinę.

Budynek stoi i zapewne stać będzie jeszcze długo. Będzie też stwarzać niebezpieczeństwo dla ludności, szczególnie dzieci, które czasami tam się bawią. Potłuczone szyby z ostrymi krawędziami, rozbite kawałki szkła i metalu stanowią poważne zagrożenie. Z tyłu niezabezpieczona studzienka kanalizacyjna i małe wysypisko śmieci. Okna budynku są częściowo zabite płytami wiórowymi. Luźna blacha poszycia dachowego tylko czeka, aby na kogoś spaść. Cały teren nie jest zabezpieczony, ani ogrodzony. Nie ma nawet tabliczki zakazującej wstępu na ten teren. Ponad wszystkim dumnie stojący masz anteny telefonii komórkowej.
Jak długo jeszcze takie straszydło przy głównej ulicy będzie ozdabiało osiedle?

Komentarzy: 4 do Wątpliwa ozdoba Wielgowa

 1. marcinis pisze:

  Nie można już wpisywać komentarzy pod „Sukcesy i porażki Rady” dlatego tutaj:

  Ktoś powinien wystartować w wyborach do Rady pod hasłem „Dyskont spożywczy w Wielgowie” albo coś podobnego.

  Sprawa nie będzie prosta bo w MPZP dla tego terenu jest zapis o maksymalnej powierzchni sklepu 400m2 podczas gdy chyba nawet istniejący budynek jest większy. Podobnie powierzchnia biologicznie czynna ma być 40% a żeby to spełnić to nawet istniejące drogi, parkingi i place trzeba by zredukować. Czyli totalna blokada żeby odstraszyć inwestora. Trzeba zmienić zapis na dopuszczalne 1000m2 powierzchni użytkowej i mniejsza pow. biologicznie czynna.

  Plan jest z 2006 roku więc to poprzednia rada się o takie zapisy postarała.

  SAM leży na terenie elementarnym D.W. 1168 U,TSB (usługi i stacja telefonii)
  Cały plan pod następującym linkiem:

  http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_11481.asp?soid=87725DD73CBF4605A669593929453A27

  P.S. Tymczasem może dałoby się znaleźć przepis o stwarzaniu zagrożenia przez ruinę.

 2. rwpb pisze:

  Ustawienia strony zostały zmienione, można wpisywać komentarze także do starszych wpisów.

 3. RE pisze:

  To są ostatnie zdjęcia, na których widać jeszcze szyby w przedniej części SAM’u. Kilka dni temu niestety – zniknęły. Zagrożenie stwarzają sami mieszkańcy, dewastując obiekt. Wokół niego leży teraz pełno szkła. Niech się teraz jakiś dzieciak skaleczy i będzie afera.

  Swoją drogą jest to pewien paradoks. Być może niektóre osoby, dewastujące obiekt, same wcześniej w nim dokonywały zakupów. Ciekawe, czy sami by chcieli, żeby ktoś ich dom zdewastował.

 4. RE pisze:

  ps. słowo „ruiny” jest tutaj nadużyciem.

Top