Spotkanie Rady Osiedla z mieszkańcami

Wczoraj odbyło się coroczne spotkanie sprawozdawczo – informacyjne Rady Osiedla z mieszkańcami naszych osiedli. Spotkanie uświetnili zaproszeni goście z Rady Miasta Szczecina z prezydentem Piotrem Krzystkiem, dyrektorzy Wydziałów Urzędu Miejskiego, przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej, kierowniczka Przychodni Rodzinnej w Wielgowie Pani Renata Tomczyk oraz ksiądz proboszcz naszej parafii Andrzej Marchewka i Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wielgowa Pan Marcin Majewski i inni.

Podczas spotkania Rada przedstawiła swoje dotychczasowe osiągnięcia, oraz to, co nie udało się zrealizować. Mimo ostatnich sporych inwestycji w Wielgowie potrzeby osiedla są o wiele większe niż możliwości finansowe miasta. Żelaznym i wiecznie żywym tematem jest budowa kanalizacji w osiedlach. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, że kanalizacji na razie nie będzie, ale już chyba zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Pozostałymi tematami były między innymi bezpieczeństwo na osiedlu i komunikacja zarówno miejska, jak i indywidualna. Poruszona też była sprawa byłego sklepu spożywczego, a właściwie ruin po budynku przy ulicy Bałtyckiej. Okazało się jednak, że ruiny te muszą dalej straszyć, a wszystko jest zgodne z prawem.
Będzie też przedłużone ogrodzenie placu zabaw dla dzieci przy ulicy Bałtyckiej, co znacznie poprawi bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci.

W galerii zdjęć parę fotek z tego spotkania

Jeden komentarz do Spotkanie Rady Osiedla z mieszkańcami

  1. Janusz pisze:

    Zdumiewającym jest fakt żądania przez urzędników miejskich dostarczenia sporej ilości dokumentów aby wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków.Koszty zdobycia tej papierologii plus koszty budowy kładą na łopatki sęs budowy.A może o to chodzi?.Między innymi należy dostarczyć pismo o enigmatycznej treści:zamierzenie uzgodnić(z kim?) w zkresie spełnienia warunków higieniczno-sanitarnych.Dostarczyć opinię osoby uprawnionej wykluczającą pogorszenie stanu środowiska i wprowadzenia uciążliwości dla terenów sąsiednich.Szkoła w Wielgowie produkuje tyle ścieków co minimum 50 domków jednorodzinnych.Wprowadza te ścieki do kanalizacji bużowej i wpuszcza na łąki,które można zabudować wg planu miasta.To nie nazywa się pogorszeniem warunków higieniczno-sanitarnych?.Też nie nazywa się pogorszeniem stanu środowiska i wprowadzeniem uciążliwości dla terenów sąsiednich?.To nazywa się DUŻY MOŻE WIĘCEJ.Lub dla dobra wspólnego.Skąd znamy te hasła.Starsi wiedzą z jakiej epoki.

Top