Klub Delta zaprasza

Galeria klubu Delta ma zaszczyt zaprosić na wernisaż WANDY DENGI – SZWABY
pt. „Polski pejzaż” w sobotę, 24 kwietnia 2010 r. o godz. 18.00
Wernisażowi towarzyszyć będzie mini koncert pieśni polskiej w wykonaniu MAŁGORZATY WIELGOLIŃSKIEJ (fortepian) oraz ANNY MICHALSKIEJ — PRZYBYSZ (sopran). W programie m.in. pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Ludomira Różyckiego, Edwarda Pałłarza.
Wstęp wolny, wystawa czynna od 15.00 do 22.00 (oprócz poniedziałków) w Klubie Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie ul. Racławicka 10 Szczecin Dąbie.

Małgorzata Wielgolińska i Anna Michalska – Przybysz tworzą i pracują w Szczecinie. Są cenionymi muzykami i pedagogami związanymi ze szkolnictwem muzycznym naszego miasta. Wspólnie nagrały płytę z pieśniami W. Żeleńskiego.
Wanda Denga -Szwaba ur. w 1957roku. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Od 30-tu lat mieszka w Świnoujściu , gdzie pracuje w Miejskim Domu Kultury jako instruktor plastyki i opiekun galerii „Poddasze”. Uprawia malarstwo olejne, akryl i pastel. Swoje prace prezentowała w wielu galeriach w Polsce i za granicą, np. w Szczecinie, Międzyzdrojach, Świnoujściu, Wolgaście, Mulschow, Nordenham, Bergen, Kolpinsee.

Top