Wizyta Prezydenta Szczecina

Spotkanie Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i zaproszonych przedstawicieli Rady Miasta oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z mieszkańcami naszych osiedli poprzedził rekonesans po terenie naszych osiedli. Nasi włodarze mogli naocznie zobaczyć z bliska problemy i potrzeby osiedli. Samo spotkanie zostało niejako podzielone na dwie części. Część pierwsza to kolejno prezentacje Rady Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo o tym co się aktualnie robi w naszych osiedlach, prezentacja Prezydenta Piotra Krzystka o aktualnych inwestycjach miejskich oraz prezentacja ZWiK o kanalizacji naszych osiedli. Uważam, że właśnie prezentacja ZWiK jest najbardziej interesująca dla mieszkańców naszych osiedli, bo bezpośrednio dotyczy nas wszystkich. Warto ją zobaczyć, są tam daty i zakres prac w poszczególnych etapach budowy kanalizacji. Jest więc jako załącznik do pobrania i zapoznania się: PREZENTACJA ZWIK.

Część druga spotkania to pytania do Prezydenta i zaproszonych gości. Pytania były różne, od kanalizacji poprzez chodniki i utwardzanie ulic, pytania dotyczące przychodni, przystanków, dzików do bezpieczeństwa zarówno na terenie osiedli, jak i na drogach dojazdowych. W sumie o wszystkim i o niczym.

Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli

Komentarzy: 6 do Wizyta Prezydenta Szczecina

 1. arek pisze:

  Czy ktoś z obecnych ma jakieś ciekawe informacje, które padły na tym spotkaniu (poza tym co można wyczytać z newsa i pdf)?

 2. rwpb pisze:

  Arku, możesz doprecyzować co dla Ciebie jest ciekawe?

 3. arek pisze:

  No nie wiem co mogłoby być powiedziane, no ale generalnie interesuje mnie wszystko co może się zmienić w bliskiej lub dalekiej przyszłości. Jakieś inwestycje, remonty, reorganizacje itd.

 4. rwpb pisze:

  Inwestycje i remonty miejskie to był temat prezentacji prezydenta. Tej prezentacji nie mam bo prawie wszystko to lewobrzeże i Łasztownia. Ta prezentacja była i będzie przedstawiana na spotkaniach w innych osiedlach, więc można pójść i zobaczyć. Ogólnie i krótko: stadion, aquapark, nabrzeża, kąpieliska, rozbudowa/przebudowa Łasztowni, itd. Plany są, chęci są, tylko nie ma pieniędzy.

 5. arek pisze:

  Chodzi mi oczywiście o zmiany w wielgowie ;) A przy okazji – kojarzycie jak wygląda kwestia przyłączenia do kanalizacji? Czy przyłącze należy we własnym zakresie komuś zlecić czy też robi to zwik np. za zryczałtowaną opłatę?

 6. rwpb pisze:

  Arku, w Wielgowie nie da się wiele zmienić. Kanalizacja jest naprawdę sporą inwestycją. A procedura? Występujesz do ZWiKu o wydanie warunków i robisz. Jeżeli jesteś w stanie sam wykopać rów głęboki na około 3,5 metra to go sam kopiesz. Jeżeli nie, to trzeba wynająć koparkę. Jeżeli masz w domu własne rury i studzienkę inspekcyjną, to je układasz. Jeżeli nie, to trzeba to kupić. Itd., itp. Można zrobić wszystko samemu, można to zlecić jakiejś firmie, także ZWiK oferuje takie usługi. Nie ma co się pytać o koszty przyłączenia, bo w jednym miejscu będzie to 5 metrów, a w drugim 105 metrów przyłącza. W każdym przypadku ZWiK doprowadzi na własny koszt rurę do granicy posesji. Na ulicach po których kanalizacja jest położona takie przyłącza do poszczególnych posesji od razu są już zrobione, były wykonywane podczas prac.
  Przyłączenia do kanalizacji nie na czego się bać, jest podobne do przyłączenia prądu, gazu, wody itd. Warto się podłączyć, bo obniżka kosztów jest znaczna, niestety jedynie jednorazowo jest to jakaś większa kwota.

Top