Podsumowanie Festynu Zdrowia – Święta Ziemi

Małe podsumowanie naszego Festynu Zdrowia – Święta Ziemi, który odbył się 22 kwietnia. Mimo, iż pogoda nie do końca nam sprzyjała festyn odbył się zgodnie z planem. Dzięki patronatowi medialnemu Kuriera Szczecińskiego oraz Polskiego Radia Szczecin, informacja o naszej imprezie miała szeroki zasięg. Bardzo pomocna była również reklama umieszczona na telebimie firmy Elite Led, na pl. Żołnierza w Szczecinie. Dziękujemy za pomoc naszym dobroczyńcom. Co do samej imprezy, poza pogodą wszystko się udało. Szczeciński olimpijczyk Marek Kolbowicz razem z Magdą Szeszko poprowadzili rozgrzewkę do biegu, który odbył się na dystansie 2,25 km. Wzięły w nim udział całe rodziny, a biegło łącznie 50 osób. Pierwsi na mecie otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali medal i mieli możliwość wylosowania jednej z nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. Byli obecni świetni wystawcy, dzięki którym można było dowiedzieć się m. in.: więcej o znakomitych właściwościach ziół, których działanie zostało w dzisiejszych czasach zapomniane, jakie są właściwości naturalnych produktów firm Colway i Aboca, wykonać analizę składu ciała i skonsultować się z dietetykiem, uzyskać informacje o możliwych aktywnościach od trenerów personalnych z klubów fitness z prawobrzeża Calypso i Ultra Club, dowiedzieć się czym właściwie jest trening kettlebell, wykonać pod okiem wieloletniego adepta Tai Chi Pana Włodzimierza Medyńskiego, osiem form tej sztuki walki lub jak twierdzą inni ćwiczeń relaksacyjnych, skonsultować się z lekarzem ortopedą Romanem Milkiewiczem. Dużym zainteresowaniem cieszył się też „słuchobus” podstawiony przez firmę Audiocentrum, gdzie można było zbadać słuch, a ponad 90 osób zbadało poziom cukru u pielęgniarki Katarzyny Mandes. Wytrwali uczestnicy festynu, którym deszcz i wiatr nie był straszny mogli kupić naturalne produkty, takie jak prawdziwy miód, tradycyjne wędliny, zioła, organiczne ziemniaki, amarantus, czy pieczywo orkiszowe. Czekała też na nich pyszna grochówka ugotowana przez Panią Basię Fiedczak. Na deser można było zjeść ciasta upieczone przez rodziców uczniów ze szkoły i wypić pyszna kawę. Przez cały czas imprezy, dzięki beczkowozowi podstawionemu przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, była do dyspozycji woda. Wspaniałą atrakcją dla dzieci był rowerowy tor przeszkód urządzony przez Straż Miejską, a niezapomnianym przeżyciem spotkanie podopiecznych z Dzikiej Ostoi. Marzena Białowolska i Michał Kudawski wzięli też udział w naszym biegu. Brawo Michał, dałeś radę !!!, bo dla Marzenki biegi to codzienność.

Podczas festynu odbył się krótki występ artystyczny w wykonaniu uczennic klasy 4 naszej szkoły i rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Zielony Dom”. Dzieci w kategoriach wiekowych 3-6, 7-9, 10-13 wykonały ogółem ponad sto prac. Ich wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a wybór trzech najlepszych prac był bardzo trudny. Wszystkie prace były przepiękne i widać było, że dzieci włożyły w nie wiele serca i zaangażowania. Gratulujemy Ninie Szczepaniak, Patrykowi Łyszkowiczowi, Marii Kuszel, Emilce Biernacik, Mai Piotrzkowskiej, Jankowi Palko, Alicji Cieloszyk, Julii Piotrzkowskiej i Kornelii Przybyła, to ich prace zwyciężyły. Na koniec imprezy odbyło się losowanie wspaniałych nagród wśród uczestników biegu i festynu. Były to między innymi narzędzia ufundowane przez firmę CASTORAMA przy ul. Wiosennej, karnety do klubu fitness CALYPSO przy ul. Struga, zabiegi kosmetyczne w Gabinecie ”ZŁOTA ALGA” Pani mgr Katarzyny Bychawskiej z ul. Bałtyckiej, kosmetyki ufundowane przez Aptekę Leśną w Wielgowie.
Dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom, dziękujemy wystawcom i współorganizatorom za uczestnictwo i bezinteresowną pomoc. Dziękujemy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szczecinie, Pani Gracji Średniawskiej-Błaszkowskiej ze Stajni Karina. Dziękujemy wychowawczyniom z filii Przedszkola nr 45 oraz Pani Katarzynie Chwil- Żerebeckiej z ZS nr 13 za pomoc przy organizacji konkursu plastycznego.
Zapraszamy zatem wszystkich za rok licząc na lepszą pogodę.

W galerii zdjęć parę fotek

Tekst i zdjęcia: Rada Osiedla

Komentarzy: 2 do Podsumowanie Festynu Zdrowia – Święta Ziemi

  1. Leon pisze:

    Fajna impreza, szkoda ze pogoda nie dopisała. Gratulacje dla organizatorów, kupiłem trochę miodu i ziół. Zaliczyłem raz siłownie „Calypso” na Słonku było super i gorąco polecam tym co wygrali karnety, nie marnujcie wejściówek. Fajna sprawa!

  2. Leszek pisze:

    Fajna impreza oby takich więcej na Wielgowie! Już czekam na festyn, wieści głoszą ze ma być zespól Piękni i Młodzi. Czy ktoś to potwierdzi?

Top