Nowe znaki

W pierwszej dekadzie grudnia Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin przy pomocy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zamontował znaki informujące o lokalizacji Cmentarza.

znaki1 znaki2

Komentarzy: 3 do Nowe znaki

 1. Czarlie.B pisze:

  Szanowni Państwo.
  Bardzo przepraszam, ale na wstępie muszę uprzedzić Drogich Czytelników, iż niniejszy wpis całkiem przypadkowo może zawierać śladowe ilości lokowania produktu.
  No, ale do rzeczy. Bardzo ubawił mnie pomysł „dopisku” na tabliczce z nazwą ulicy, informujący o „obiekcie” znajdującym się przy tejże ulicy. Co prawda, konia z rzędem temu przyjezdnemu(lub tej przyjezdnej), który się domyśli, że nasz cmentarz zlokalizowany jest przy ulicy – nomen omen – Urodzajnej! Brawo! Proponuję pójść za ciosem i pod tabliczką z nazwą ulicy… no, pierwszej z brzegu – niech będzie Bałtyckiej, umieścić dopisek: „Biedronka”; albo „Poczta”; albo „Szkoła”; może „Rada Osiedla”… (oho, chyba za grubo pojechałem!) czy cokolwiek innego. Tak, wiem, że przy tej ulicy jest znacznie więcej, może nawet ważniejszych obiektów – nie o to chodzi! Ten konkretny dopisek wygląda trochę jakby drugi człon nazwy ulicy, tylko że zabrakło odpowiedniej długości blachy i zamontowano dwie krótkie. Można przecież było sporządzić gustowną (to znaczy w odpowiednim kolorze, z stosowną grafiką itp.) tabliczkę kierunkową, nawet nie koniecznie montowaną na tym co nazwa ulicy słupku. No tak, już słyszę ten zgryźliwy jazgot o oszczędności materiału… A ta druga tabliczka to nie kosztowała?! (chyba że coś mnie ominęło). Mam wrażenie, że Wielgowo jest jednak osiedlem miejskim i powinno również tu obowiązywać jednolite oznakowanie pionowe. Jeżeli UM Szczecin wraz z ZDiTM Szczecin nie potrafią powtórzyć już zaakceptowanego i stosowanego w „mieście” pomysłu (wystarczy rozejrzeć się na większych skrzyżowaniach, np. przy Bramie Portowej – tabliczka w kształcie strzałki w kolorze brązowym z nazwą i graficznym symbolem wskazywanego obiektu) – trudno, próżna moja gadka. Takie tabliczki rozlokowano praktycznie na całym terenie dzielnic: Śródmieście i Zachód. Zadanie to realizowała firma Giera Znaki Drogowe z Jonkowa k/Olsztyna, a pochłonęło ono co prawda około 460 tysięcy złotych, ale nie ma nic darmo: w tej cenie mamy (czy raczej przyjezdni mają) informację którędy najbliżej do różnych obiektów miejskich. A może wystarczyło poczekać jeszcze chwilę; pewnie i naszą dzielnicę (Prawobrzeże) obejmie np. drugi czy kolejny etap ujednolicenia tablic i poprawy ładu wizualnego w naszym mieście, i wystarczyłoby dopisać do planowanych lokalizacji nasz cmentarz (a może nie tylko). Proponuję już dziś lobbować gdzie trzeba w przedmiotowej sprawie. Nawiasem mówiąc, każdy, nawet przysłowiowy głupek wioskowy (gdyby taki w Wielgowie był, no ale tematu nie ma, bo nasze osiedle to nie wioska!) potrafiłby wskazać którędy na cmentarz. Wyżej wymienione Urzędy i Zarządy w przeszłości już pokazały na co je stać; żeby tylko wspomnieć nazwę ulicy… na właśnie: raz to księdza kanonika Mieczysława Bryczkowskiego, innym razem Michała Bryczkowskiego… na około 350 metrach bieżących ulicy naliczyłem swego czasu cztery różne wersje.
  No dobra, już kończę (głównie dlatego, że mi się chce spać). Jeszcze na koniec propozycja: może zmieniając tabliczkę, zmienić również nazwę tej ulicy? Co Państwo na to? Po prostu na bardziej stosowną (przynajmniej odcinek od ul. Tczewskiej do ul. Fiołkowej), np.: Smutna, Zadumy, Zadumana, Wspomnienie… czy – taki standardzik: Cmentarna. Może zagłosujmy. Na początek: kto jest za zmianą nazwy ulicy Urodzajnej? Ja jestem na TAK, a ponieważ przez roztargnienie zagłosowałem na dwie ręce, to są już dwa głosy za zmianą. (Z tak zwanych „przecieków” wiem, że przytłaczająca większość „mieszkańców” tejże ulicy nie będzie przeciw. Za zresztą też nie).
  Czekam na co najmniej chóralny odzew.
  Czarlie.B

 2. B pisze:

  Gościu Twoje wypracowanie… tak na prawdę kij wie o co Tobie chodzi. Natrzaskałeś się na tej klawiaturze a post z d…y za przeproszeniem. Jedyną i sensowną rzeczą jaką tu wyczytałam to pomysł zmiany nazwy ulicy z Urodzajnej na coś bardziej stosownego. JESTEM ZA.

 3. IRENA pisze:

  W sprawie pomysłu zmiany nazwy ulicy Urodzajnej to proponuję np. ulica Cicha,Anielska lub może ul.Ks.Jacka Kochańskiego.

Top