Kulturalne Wielgowo część 7

Miyako AarishimaW najbliższą sobotę, 24 września 2016 roku zapraszamy na koncert fortepianowy „Od Bacha po współczesność” w wykonaniu pianistki Miyako Aarishimy z Japonii. Jest to kolejne, siódme już wydarzenie z cyklu „Kulturalne Wielgowo” wpisujące się w 70 lecie naszej Parafii.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30 w Kościele p/w Św. Michała Archanioła przy ul. Bałtyckiej 4. Wstęp wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy.

W programie:
J.S Bach – Preludium i fuga F-Dur BWV 880
E. Grieg – Poranek i Taniec Anitry z I suity Peer Gynt
Halling in the Fairy Hills op.72
F. Chopin – Mazurek gis-moll op. 33 nr 1
Mazurek C-dur op. 33 nr 3
Scherzo E-dur op. 54
K. Szymanowski – Dwa mazurki op. 62
M. Ravel – Jeux d’eau

Miyako Arishima – Urodziła się 5 marca 1992 r. w Kumamoto, w Japonii. W 2010 r. ukończyła Szkołę Muzyczną Tōhō Gakuen. W marcu bieżącego roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń i Agaty Nowakowskiej-Gumieli. Jest laureatką wielu krajowych konkursów w Japonii i finalistką międzynarodowych konkursów chopinowskich w Azji. W 2011 r. była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rok później uhonorowano ją wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie, a w roku 2013 otrzymała Krishima Music Festival Award na 35 Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishimie (Japonia) oraz V nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (Niemcy). Występowała z licznymi recitalami w Japonii, Polsce, Niemczech. Koncertowała z orkiestrami symfonicznymi Kiusiu i Kumamoto, Orkiestrą Filharmonii w Sendai, a także z Krakowską Orkiestrą Kameralną. W ubiegłorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie odniosła sukces przechodząc do drugiego etapu, zyskując sporą rzeszę wiernych sympatyków, doceniających wyjątkowy kunszt artystyczny i jedyny w swoim rodzaju przekaz, który niesie muzyka fortepianowa w jej mistrzowskim wykonaniu.

Jeden komentarz do Kulturalne Wielgowo część 7

  1. pynia pisze:

    Chopin, Bach, Ravel plus mistrzowskie wykonanie to już kultura przez duże K i na pewno uczta duchowa dla koneserów muzyki poważnej.

Top