Pismo RO dotyczące autobusu G

Urzad miasta SzczecinaRada Osiedla Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, w imieniu mieszkańców zgłasza stanowczy protest przeciwko zawieszeniu linii G na okres letni. Z autobusu tego korzystają przede wszystkim ludzie dojeżdżający do pracy a nie tylko uczniowie i studenci, którzy mają wakacje.

W dniu 29.02.2016 r. występowaliśmy do ZDiTM między innymi o to aby autobus pospieszny G kursował przez cały dzień (bez przerw międzyszczytowych), jak również w soboty, niedziele i święta. W dniu 15.06.2016 r. dostaliśmy odpowiedź, że Urząd Miasta Szczecin odmawia przyznania dodatkowych środków finansowych na polepszenie komunikacji w naszych osiedlach. Wobec takiej sytuacji zawieszenie linii G uważamy za działanie niedopuszczalne. Nasi mieszkańcy mają takie same prawa do korzystania z komunikacji miejskiej jak mieszkańcy innych dzielnic i środki finansowe muszą być na te cele zabezpieczone w budżecie miasta, dlatego w pierwszej kolejności wnosimy pozostawienie autobusu pośpiesznego bez zmian. O ponowne rozpatrzenie naszych postulatów będziemy ubiegać się w późniejszym terminie jak zacznie działać Węzeł Turkusowa. Nadmieniamy, że z autobusu pośpiesznego linii G korzystają nie tylko mieszkańcy Wielgowa, Sławociesza, Zdunowa ale też Płoni i Kijewa.

Przewodnicząca RO, Teresa Szczepańska

Pismo w formacie pdf

Komentarzy: 5 do Pismo RO dotyczące autobusu G

 1. ALA pisze:

  DO WIELGOWA JEST DOJAZD OD STRONY SŁONECZNEGO I DĄBIA PO JEDNYM AUTOBUSIE I G Z CENTRUM A DO DĄBIA I ZAŁOMIA MAMY TAKIE AUTOBUSY 72,56,93,896 C Z CENTRUM I OD POMNIKA JESZCZE 64 i 77 NA ZAŁOM Z DĄBIA NA ZAŁAM JEST 77,896 i C. A CO A MY MAMY DWA JEDEN WYPADNIE Z TRASY TO CZEKAMY GODZINĘ NA NASTĘPNY A ZAŁOM MA CO 10 MIN

 2. Magda pisze:

  Dziękuję za zajęcie się sprawą autobusu G:
  komunikat na stronie ZDITM:
  Przywrócenie linii G i zmiany w komunikacji od 1 lipca
  Data ogłoszenia: 2016-06-28

  Informujemy o kolejnych zmianach w komunikacji miejskiej. Na prośbę pasażerów przywrócona została linia G. Dzięki dodatkowym środkom uzyskanym z Urzędu Miasta, mieszkańcy Wielgowa i pacjenci szpitala w Zdunowie będą mieli łatwiejszy dojazd także w okresie wakacji. Na początku lipca zmiany pojawią się na liniach autobusowych 87, 62, 61, 53, 535, 528, 536, B, 107.

 3. Darek pisze:

  Właśnie przeczytalem w necie że G zostaje na wakacje :-)

Top