Zbiórka elektrośmieci w Wielgowie

zbiorka-wielgowoW najbliższą niedzielę, 26 czerwca, odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Tym razem pod naszą szkołą będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w terenowym punkcie odbioru. Specjalnie oznakowany samochód firmy Tom będzie czekał na mieszkańców między godz. 13.00 a 16.00. Warto pamiętać, że poza terenowymi punktami, elektrośmieci można oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Najbliższy znajduje się przy ul. Helskiej (róg ul. Goleniowskiej) za sklepem LIDL. EKOPORT i jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 17.00 oraz w soboty między godz. 9.00 a 15.00.
Możliwy jest też odbiór dużych elektrośmieci bezpośrednio z domu zgłaszając taką potrzebę pod numerem telefonu: 801 005 505 Oddanie elektrośmieci w punkcie zbiórki jest całkowicie bezpłatne. Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.
Na mieszkańców, którzy w dniu festynu zdecydują się oddać elektrośmieci, czekać będzie użyteczny upominek.
Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnego sprzętu.

EDUKACYJNE STOISKO MIASTA ECOSZCZECIN

W trakcie działań festynowych, będzie funkcjonowało stoisko informacyjno – edukacyjne Miasta ECOSZCZECIN , w ramach którego:
– odbędą się warsztaty z artrecyklingu. Jak z niczego stworzyć coś pięknego – podczas których powstaną kolorowe motyle i nietoperze
– zostaną przeprowadzone zabawy/konkursy dla najmłodszych z prawidłowej segregacji odpadów
– będzie można uzyskać informację na temat systemu gospodarowania odpadami.
Partnerem operacyjnym akcji informacyjno – edukacyjnej w zakresie systemu gospodarowania odpadami w Szczecinie oraz zbiórki zużytego sprzętu jest Grupa TOM.

Top