Zaproszenie na imprezę z cyklu „Kulturalne Wielgowo ” cz. 6

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić w dniu 26 czerwca 2016 r. na kolejne wydarzenie z cyklu „Kulturalne Wielgowo”. Na boisku Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Bałtyckiej la w godzinach od 13.00 do 18.00 organizujemy koncert poświęcony pamięci Moniki Szwai pod hasłem „Żegluj z nami Moniko”. Będzie to pierwsza impreza uświetniająca obchody 70-Iecia szkoły, a szósta z cyklu „Kulturalne Wielgowo”. Zaplanowane są występy zespołu QFTRY, Jacka Zielińskiego i dzieci z ZS nr 13, które będą śpiewały piosenki żeglarskie. W trakcie koncertu będą czytane fragmenty książek Pani Moniki, które będzie można zakupić na festynie.
Przygotowujemy szereg atrakcji takich jak: ekspozycja Pana Waldemara Piaseckiego „Fauna i flora rzeki Płoni”, kącik ze zwierzętami z Fundacji Dzika Ostoja z Wielgowa, która zajmuje się rehabilitacją dzikich zwierząt. Będzie możliwość oddawania krwi w specjalistycznym ambulansie, obejrzenia akcji ratowniczej WOPR-u. W namiocie postawionym przez pracowników WGKiOŚ UM zostanie przeprowadzana edukacja dotycząca recyklingu. Podczas koncertu będzie też możliwość zdania elektrośmieci w podstawionym przez firmę TOM samochodzie. Swoje prace zaprezentuje szczeciński rysownik Pan Ryszard Podporski. Potwierdził swoją obecność znany podróżnik – kajakarz Pan Aleksander Doba.

Podkreślić należy fakt, że nasi artyści będą występować charytatywnie mając na uwadze pamięć Pani Moniki Szwai i szczytny cel imprezy. Uzbierane środki z dobrowolnych datków za zupę (którą sami ugotujemy dla uczestników imprezy) przeznaczone będą na edukację żeglarską dzieci z Domu Dziecka „Zielona Chatka” w Wielgowie. Pragniemy dodać, że na naszych osiedlach nie ma żadnych ośrodków kultury i jedyną atrakcją dla mieszkańców tej części Szczecina są wydarzenia, które organizujemy. Rada Osiedla Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, przygotowując niniejszą imprezę, korzysta ze wszystkich możliwych środków pozyskanych od sponsorów i instytucji, które włączając się we wspólną organizację udostępniają nam scenę, nagłośnienie i sprzęt.

Rada Osiedla Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo

Poniżej pełny tekst w formacie pdf: Żegluj z nami Moniko – zaproszenie

Top