Dzień Dziecka 2016

Dzień Dziecka 2016 - wielgowo.plW niedzielę, 5 czerwca, wszystkie dzieci, te małe i te troszkę starsze bawiły się na festynie zorganizowanym przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Słoneczna pogoda dopisała i wszyscy dobrze się bawili. Najmłodsi dzielnie rywalizowali w konkursach, grach i zabawach. A było w czym wybierać. Każde dziecko otrzymało specjalny formularz do udziału w konkursach, na którym gromadzone były punkty zdobywane za uczestnictwo w zabawach. Punkty te można było wymienić później na nagrody. Już za samo posiadanie takiego formularza można było otrzymać nagrodę, ponieważ formularze były numerowane i przez cały czas trwania imprezy były losowane ich numery. Ogółem wydanych było 299 takich formularzy. Zainteresowanie konkursami było tak duże, że do poszczególnych konkurencji ustawiały się sporej długości kolejki. W konkursach przegranych nie było, każde dziecko otrzymało punkty.
Oblegany był dmuchany zamek. Dużym wzięciem cieszyły się konkurencje z wodą i malowanie twarzy. Nawet już po oficjalnym zakończeniu festynu jeszcze byli chętni. Przez cały czas trwania festynu można było się posilić kiełbaskami z grilla.
Ogólnie impreza była bardzo udana i na pewno pozostanie na długo w pamięci nie tylko najmłodszych. Oprócz dzieci z Wielgowa i Sławociesza przyjechały też dzieci z okolicznych osiedli. Wszyscy chwalili wzorowe przygotowanie i przebieg festynu. Wielu dorosłych na pewno żałowało, że mają troszkę latek za dużo. Najważniejsze było jednak to, dzieci dobrze się bawiły. Żadne dziecko nie wyszło z festynu bez nagrody, chyba że wcześniej ją zjadło.
Do zobaczenia za rok!!!

W galerii zdjęć fotki.

Komentarzy: 3 do Dzień Dziecka 2016

 1. Kasia pisze:

  Doceniam inicjatywę, ale czy tego typu imprezy muszą odbywać się przy kościele? Czy nie mogą odbywać się przy szkole? Tak było jeszcze kilka lat temu. Przecież Dzień Dziecka to świeckie święto. Co z dziećmi niewierzących rodziców?

  • rwpb pisze:

   Kilka lat temu przy kościele były salki i nie było placu. Po wyburzeniu salek powstało sporo miejsca na takie imprezy, więc po co szukać gdzieś indziej? Rada Osiedla organizuje swoje imprezy na terenach miejskich, szkoła organizuje na swoim terenie i analogicznie SSWM zorganizowało tę imprezę przy kościele. A jako członek tego stowarzyszenia gwarantuję, że przy wejściu nikt nie sprawdzał religijności ani rodziców ani dzieci. Nawet jakby przyszedł ktoś z bardzo egzotycznej wiary, to równie dobrze by się bawił. Impreza była dla wszystkich.

 2. Sla pisze:

  Jak co roku było wspaniale, co zresztą widać na zdjęciach zawsze obecnego rwpb. Serdeczne podziękowania dla każdego, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do organizacji Dnia Dziecka AD 2016. Niech Dobry Bóg wynagrodzi ich starania…
  A niewierzący, jak domniemam należy do nich P. Kasia z Rodziną, zawsze mogą coś zorganizować… i tu nie będę zbyt oryginalny, np. Dzień Dziecka, w dowolnym miejscu będącym pod ich jurysdykcją (też chętnie się tam pojawię…), najlepiej w okolicy 1. czerwca. Najbliższa taka data jest w 2017r.
  Może będzie nawet lepiej niż u Salezjanów… (choć poprzeczka już od lat zawieszona jest wysoko).

Top