Zbyt mała dotacja Unii?

Piąty EtapW ramach V Etapu projektu Poprawa Jakości Wody w Szczecinie nasze osiedla zyskały na niektórych ulicach budowę kanalizacji. Teraz już woda ma tak dobrą jakość i jest jej tak dużo, że chyba potrzebny będzie kontrprojekt. Szczególnie widać to po deszczu na naszych ulicach.

Jednym z przykładów jest ulica Długa. Po deszczu zamienia się w niektórych miejscach w basen. Po ułożeniu rur kanalizacyjnych została utwardzona warstwą asfaltu. Widocznie jednak dofinansowanie Unijne było zbyt małe, bo zabrakło na opłacenie geodety. Woda nie jest głupia i nie chce płynąć sama pod górę. Do góry płynie tylko w rzekach na mapie Polski. W rzeczywistości jednak zdecydowanie woli zbierać się tam, gdzie jest niżej. Szkoda, że zabrakło geodety, bo on by wiedział jak wyznaczyć poziomy jezdni by tych zagłębień nie było. Wzdłuż ulicy jest poprowadzony chodnik skutecznie odcinający odpływ wody do lasu.

Ulica Długa Ulica Długa Ulica Długa Ulica Długa Ulica Długa

Komentarzy: 2 do Zbyt mała dotacja Unii?

  1. Basia pisze:

    oprócz ulic niestety ucierpiały na tym również prywatne posesje. U mnie nie można po deszczu wejść na podwórko taka kałuża w bramce stoi. Nie mówiąc o pęknięciach całego domu wywołanych pracami wyżej wymienionych

  2. piotr pisze:

    czy kladac kanalizacje i asfalt na ulicy dlugiej nie mozna bylo pomyslec nad studzienkami kanalizacyjnymi ? ze o pasie zieleni miedzy chodnikiem nie wspomne.

Top