Place zabaw czy pastwiska?

Plac zabaw przy ul. Sadowa - DrwaliChyba największym mankamentem roślin jest to, że rosną. W dodatku im bardziej są pospolite, tym rosną szybciej i więcej. Niestety, takie niesforne zachowanie roślin powoduje potrzebę wykonywania przy nich określonych prac. A właściwie tylko jednej pracy – koszenia – bo inne prace przy utrzymywaniu trawników na placach zabaw w Wielgowie i Sławocieszu nigdy nie były wykonywane. Jak wyglądają place zabaw na naszych osiedlach?
Plac przy ul. Drwali i Sadowej prosi się o skoszenie, a przede wszystkim o dokończenie budowy. Miało być pięknie, a wyszło po polsku, czyli jest jak jest. Wysoka trawa, druty z resztek ogrodzenia, zatkane i zarośnięte kanały odprowadzające wodę z placów.

Plac zabaw przy ul. Sadowa - Drwali Plac zabaw przy ul. Sadowa - Drwali drPlac zabaw przy ul. Sadowa - Drwali Plac zabaw przy ul. Sadowa - Drwali

Podobnie jest na placu zabaw przy ul. Bałtyckiej. Tu także aż się prosi o skoszenie trawy. Plac ten miał stać się częścią parku pomiędzy ulicami Zawrotną, Wiślaną i PKP Zdunowo, więc możliwe, że nie będzie koszony do czasu zbudowania tego parku. Budowa miała zacząć się na wiosnę, teraz jest już prawie półrocze, a jedyną namiastką parku jest oświetlenie od jesieni ubiegłego roku lasu dla dzików. Tylko trochę to dziwne, że dziki mają większe fory niż mieszkańcy chodzący po ciemnych ulicach. Ale widocznie właśnie tak wygląda postęp.

Plac zabaw przy ul. Bałtyckiej Plac zabaw przy ul. Bałtyckiej Plac zabaw przy ul. Bałtyckiej Plac zabaw przy ul. Bałtyckiej

Proponuję zakupić i puścić na na te place zabaw krowy. Trawy do koszenia by nie było, a i pożytek ze sprzedaży świeżego mleka jakiś by był. I druga propozycja: z okazji Dnia Dziecka zadbać o trawniki.

Komentarzy: 2 do Place zabaw czy pastwiska?

  1. andrzej pisze:

    Według mnie to jest kwintesencja natury a nie równo przycięty trawnik na 3centymetry.

Top