Kolejne błędy w oznakowaniu

Mapka ul. PrzylesiePo poprawnym oznakowaniu ulicy Żuka zobacz ten wpis warto dalej pociągnąć ten temat i poprawnie oznakować drugą ulicę wjazdową do naszych osiedli. Tym razem chodzi o ulicę Przylesie. Podobnie, jak ulica Żuka, ulica Przylesie częściowo znajduje się na terenie miasta Szczecina i częściowo na terenie gminy Kobylanka. Od ul. Wiklinowej (foto 1) do przystanku „Leśniczówka” (foto 2) trasa przebiega poza terenem miasta – zobacz mapkę obok, zaznaczenie czerwonym kolorem. Powinny tutaj być ustawione takie same znaki jakie zostały ustawione na ul. Żuka.

przylesie1 przylesie2 przylesie3

przylesie4W okolicach ul. Wiklinowej i ostrego zakrętu ulicy Przylesie (foto 3) jest ograniczenie prędkości do 30km/h. Jest to jak najbardziej słuszne, bo zakręt jest szczególnie niebezpieczny. Po wycince kasztanów w październiku 2015 roku pomiędzy przystankiem „Leśniczówka” i Ośrodkiem MOS1 ulica Przylesie stała się niejako trochę szersza i przez to bardziej niebezpieczna. Ta część należy do terenu miasta Szczecina i obowiązuje tutaj ograniczenie do 50km/h. Kto przestrzega tego ograniczenia oprócz pieszych i rowerzystów? Nawet pojazdy komunikacji miejskiej poruszają się tutaj szybciej (foto 4).

ul. Kan. Mieczysława BryczkowskiegoSzkoda, że przy okazji oznakowania ulicy Żuka, nikt nie zainteresował się oznakowaniem ulicy Przylesie. Skoro już drogowcy byli w okolicy, to można było to od razu zrobić. Można było też w końcu poprawnie oznakować ulicę Ks. Kanonika MIECZYSŁAWA Bryczkowskiego – zobacz wpis 1 oraz wpis 2

Komentarzy: 4 do Kolejne błędy w oznakowaniu

 1. wiktor pisze:

  Zamiast stawiać bezsensowne znaki lepiej zająć się remontem tej tragicznej drogi. Bo nowe znaki przy takiej pseudo drodze gdzie autobusy ledwo się mijają a omijanie dziur przypomina poligon będą wyglądały co najmniej śmiesznie. Jak rada osiedla wywalczy remont drogi to i znaki postawią.

 2. tomtom pisze:

  a czy w koncu cos bedzie robione z tymi plytami w okolicach lesniczowki/osrodka ?

 3. Joanna pisze:

  Szkoda kasztanów, które tam rosły. Mam nadzieję, że pozostałe zostaną. Może ktoś ma zdjęcie sprzed wycinki?

  • rwpb pisze:

   Mam sporo zdjęć tego odcinka drogi i kasztanów bezpośrednio sprzed wycinki. Może faktycznie warto je opublikować dla potomnych…

Top