Pismo RO W-S-Z dotyczące komunikacji

Urzad miasta SzczecinaWidząc pilną potrzebę mieszkańców Wielgowa, Sławociesza i Zdunowa oraz pacjentów i pracowników szpitala w Zdunowie przesyłam pismo RO Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo.
Jest to dla nas bardzo ważna sprawa i liczymy na Państwa zrozumienie i poparcie.
Z wyrazami szacunku.
Teresa Szczepańska
Przewodnicząca Rady Osiedla
Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo
tel.kom.605-055-203
e-mail: rada@wielgowo.szczecin.pl

Do pobrania i zapoznania się dokument pdf: Pisma-zditm-komunikacja

Komentarzy: 5 do Pismo RO W-S-Z dotyczące komunikacji

 1. Student Dominik pisze:

  Postulaty słuszne!!!!! Popieram w całości, zwłaszcza pośpieszny G i bezpośredni nocny. Jako student dojeżdżający komunikacją na uczelnię tracę dużo czasu na dojazdy a jak idziemy z kolegami na balety to zawsze mam problem z powrotem do domu. Raz nawet zostałem pobity na Bukowym czekając na nocny, zabrali mi wtedy komórkę, bo nic cenniejszego nie miałem. Od tego czasu nigdy sam nie wracam. Pozdrawiam Radę Osiedla

 2. Niedowiarek pisze:

  Fajnie by było żeby poprawić naszą komunikację z miastem ale znając realia to odpiszą, że nie ma pieniędzy i będzie jak jest. Myślę, że powinnismy napisać jakąś petycję, pozbierać podpisy wśród pasazerów i w ten sposób wesprzeć Radę Osiedla w ich działaniach. Co myślicie o tym?

  • Basia pisze:

   Myślę, że niestety masz rację. Najbardziej realnym z tych wszystkich postulatów wydaje się być ten o dołożeniu kursów linii G, z nocnym może i też by coś zrobili, ale sorry jak przeczytałam o mikrobusie kursującym ulicami Wielgowa to roześmiałam się na głos. Fakt jest tu racja co do potrzeby tego busika, ale jak te dwa pierwsze nam się uda wywalczyć to będzie wielki sukces ;-) Popieram Pana Niedowiarka jeśli chodzi o zebranie podpisów. Można to spróbować zebrać np po mszach w Kościele czy też po sklepikach osiedlowych.

 3. Jurek pisze:

  Basiu, Niedowiarku przecież mieszkamy w Szczecinie i komunikacja nam się po prostu należy tak jak pozostałym mieszkańcom miasta. Żadna łacha !!! My też płacimy podatki jak wszyscy. Najpilniejszą sprawą jest autobus pośpieszny.
  Myślę, że G powinien jak jeździć dłużej i w weekendy też. Bezpośredni autobus nocny też jest niezbędny. Tylko może z Placu Rodła przez Dąbie do Wielgowa. Co o tym myślicie?

 4. Dicapio pisze:

  Jurek, nocny z placu Orła przez Dąbie byłby ok. Już trzy razy musiałem brać taksę, bo pociąg się spóźnił i autobusu nie miałem, a co gorsza w kieszeni pustka :-( i w łachę do rodziców, żeby zapłacili. Szacun dla rady, że walczy o nasze przyziemne sprawy, widzimy i doceniamy.

Top