Koncert szczecińskiego chóru chłopięcego Słowiki

W dniu 24.01.2016 r. odbył się w naszym wielgowskim kościele koncert szczecińskiego chóru chłopięcego „Słowiki” pod batutą Grzegorza Handke, dyrektora i dyrygenta chóru, sprawującego te funkcje od 2011 r. Co ciekawe, Grzegorz Handke jest związany z chórem od 1960 r., najpierw jako chórzysta, następnie jako instruktor i w końcu dyrygent i dyrektor chóru.

Koncert ten, to trzecia już z kolei odsłona, organizowanych przez Radę Osiedla Wielgowo- Sławociesze- Zdunowo, wydarzeń kulturalnych pod nazwą „Kulturalne Wielgowo”. Tym razem prócz już tradycyjnego wsparcia naszej Parafii, Rada Osiedla podjęła współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczecinie- Dąbiu. Dom Kultury w Dąbiu reprezentował podczas koncertu jego dyrektor, Andrzej Oryl, którego mieliśmy okazję obserwować jako prowadzącego całe wydarzenie w sposób bardzo profesjonalny.
Wstęp na koncert, jak na wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane przez Radę Osiedla, był bezpłatny. Koncert „Słowików” trwał blisko dwie godziny i zgromadził ponad 250 osób, zajmujących bez mała wszystkie miejsca siedzące w naszej świątyni. Była to prawdziwie piękna uczta muzyczna i kulturalna, która w ozdobionym świątecznie kościele wpisała się w kończący się już okres Bożonarodzeniowy. Dziękujemy organizatorom: Radzie Osiedla WSZ, Parafii pw. Św. Michała Archanioła oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Szczecinie- Dąbiu, czekając już na następne czwarte wydarzenie.
A będzie nim: 6 lutego – w sobotę o godz. 16.00 – w auli naszej szkoły, karnawałowe warsztaty taneczno – rekreacyjne w rytmach tańców latynoamerykańskich. Zapraszamy do uczestniczenia wszystkich: dzieci, młodzież i osoby starsze. Rada osiedla zaprasza i prosi w imieniu Dyrekcji szkoły o zabranie obuwia zmiennego, wygodnego do tańca, i nie chodzi tu o buty na wysokim obcasie.

Tekst: Jolanta Nesterowicz. Dziękuję.

Top