Oświetlenie lasu przed szkołą

Oświetlenie lasu przed szkołąPrzed szkołą przy ul. Bałtyckiej od chyba 3 miesięcy jest oświetlany kawałek lasu. Nikt tam nie chodzi (oprócz dzików) i nikomu to nie jest potrzebne. Wyczytałam, że ma tam powstać kiedyś jakiś park. Czy stać nas na marnowanie pieniędzy na iluminację lasu? Może dałoby radę do czasu wybudowania tego parku przenieść lampy na ulice gdzie nie ma oświetlenia i ludzie chodzą po ciemku? Załączam zdjęcie, jak macie jakieś lepsze to zamieńcie.

Wiadomość i zdjęcie: Magda.
Ta wiadomość została dodana poprzez formularz Dodaj newsa

Tyle autorka wiadomości. Zdjęcia tego lasu postaram się dodać.
Faktycznie w tym miejscu ma powstać park z alejkami i ławkami. Ma to być niejako teren sportowo-wypoczynkowy od ul. Zawrotnej do prawie PKP Zdunowo. Kiedy będzie zakończona ta budowa? Ja z całego serca życzę Radzie Osiedla i nam wszystkim, aby to miejsce można było nazwać kiedyś skończonym. Życzę, aby nie podzieliło losu podobnego placu na Sławocieszu przy ulicach Sadowa-Drwali, gdzie wkrótce zamiast dokończenia budowy będzie potrzebny remont.

Poniżej dodaję obiecane zdjęcia:

park_baltycka_1 park_baltycka_2 park_baltycka_3

Komentarzy: 5 do Oświetlenie lasu przed szkołą

 1. mateusz pisze:

  Oświetlenie tampotrebne zawsze co sobote/niedziele Jelenie i inne tworzonka tam urzędują:)Pozdrawiam takowych:)

 2. Teresa Szczepańska pisze:

  Pani Magdo w dniu 2 grudnia w komentarzu do newsa „Będzie nowe oświetlenie ulic” był ten temat poruszany i wtedy wyjaśniałam tak:
  Na przeciwko szkoły będzie na wiosnę robiony park z ławkami i alejkami :-) ……oraz drewnianą „mini sceną” (niestety na nic innego nie chcieli się w mieście zgodzić, gdyż jest to teren należący między innymi do lasów miejskich).
  Część inwestycji miała powstać jeszcze w tym roku lecz ze względów niezależnych od nas został unieważniony przetarg i po rozpisaniu nowego prace mogłyby się zacząć pod koniec grudnia, dlatego całość prac przełożyliśmy na początek przyszłego roku, jak tylko pozwoli pogoda tak żeby latem można było korzystać z tego miejsca.
  Pozdrawiam.
  Zatem Pani Magdo nic od tego czasu się nie zmieniło. Dostawiona została jedynie jeszcze jedna skrzynka energetyczna. Świateł wyłączyć nie można, gdyż działają razem z oświetleniem ulicznym. Też mnie ten fakt nie zachwyca. Jedyna pociecha, że dzięki nim widać „grasujące” dziki i przechodzący mieszkańcy oraz dzieci wracające ze szkoły nie „nadzieją się” na taką watahę :-)

 3. Arek pisze:

  Parafrazując klasyka: proszę udowodnić, że oświetlenie jest niepotrzebne! :D ;)

 4. Magda pisze:

  Panie Arku, mieszka Pan zapewne przy oświetlonej ulicy i nie ma Pan problemów. Proszę przeczytać o tym, jak ludzie szukają pomocy u innych radnych przy oświetleniu swoich ulic. A nasi radni oświetlają nie ulice tylko las. Czy to, że kiedyś będzie tam park upoważnia do marnotrawstwa energii już dzisiaj? Ja pisałam o przeniesieniu lamp tam, gdzie są już dzisiaj potrzebne czyli na ciemne ulice dla ludzi, a nie dla dzików.
  Pani Tereso, jest Pani radną i powinna Pani działać dla dobra mieszkańców, a nie dla dzików. Te lampy rozwiązały by sprawę oświetlenia ulic po których codziennie chodzą ludzie. Pani zastała wybrana przez ludzi, a nie przez dziki. I powinna Pani działać dla ludzi. Chyba, że się mylę.

  • Aleksandra pisze:

   Pani Magdo, ma Pani pecha, że na Pani ulicy nie mieszka nikt „ważny”. W moim rejonie mieszka radny i jedna „szycha”. Mamy asfaltową ulicę, lampy na każdym kroku oraz „garby”. Żyć nie umierać :)

Top