Kulturalne Wielgowo po raz pierwszy

Koncert Ewy Filipowicz i Krzysztofa Figla - wielgowo.plW sobotę, 24 października byliśmy świadkami pierwszego wydarzenia z cyklu Kulturalne Wielgowo. Koncert Ewy Filipowicz i Krzysztofa Figla zgromadził w kościele przy ul. Bałtyckiej ponad 200 osób – nie tylko mieszkańców naszych osiedli, ale także przybyłych z innych osiedli. Koncert prowadził Janusz Klej, który dał się też namówić pani Ewie na wspólny występ.
Koncert podzielony był na trzy części.
Część pierwsza to utwory sakralne. Gra Krzysztofa Figla na organach i śpiew Ewy Filipowicz na balkonie chóru przy nastrojowym półmroku panującym w kościele oświetlonym tylko małymi świeczkami na oknach i ołtarzu robił wrażenie i po prostu musiał się podobać. Część druga to utwory muzyki operowej i operetkowej wykonywane przez Ewę Filipowicz przy akompaniamencie Krzysztofa Figla na pianinie elektrycznym. Część trzecia to arie z opery Carmen Georges’a Bizeta z librettem Henri Meilhaca i Ludovica Halévy’ego. To właśnie ta opera stała się zaczątkiem kariery Ewy Filipowicz. Po koncercie podczas spotkania przy ciastku i kawie zorganizowanym przez Klub 50+ w Oratorium można było nabyć płyty Ewy Filipowicz – oczywiście z autografem artystki.
Organizatorami koncertu byli Rada Osiedla Wielgowo Zdunowo Sławociesze i Parafia Rzymskokatolicka p/w Św. Michała Archanioła w Wielgowie.

Nie podejmuję się oceny spektaklu, ale niech oceną będą długie i gromkie owacje na stojąco zgromadzonych słuchaczy i bis na zakończenie. Dobrze się stało, że są ludzie, którym jeszcze chce się chcieć, którzy mogą poświęcić swój czas, którzy mogą i potrafią zaangażować swoje chęci, a przede wszystkim włożyć dużo serca w organizację takiego koncertu. Wszystkim organizatorom, sponsorom i zaangażowanym w to wydarzenie należą się wielkie podziękowania i brawa.
Cykl „Kulturalne Wielgowo” na szansę zagościć na stałe i stać się nową tradycją naszych osiedli. Czy będzie niejako kontynuacją „Klubu pod szóstką” działającego w latach 60-70 ubiegłego wieku w sanatorium w Zdunowie w którym występowali najwybitniejsi polscy i nie tylko polscy artyści? Z całego serca organizatorom tego życzę.

W galerii zdjęć parę fotek.

Komentarzy: 3 do Kulturalne Wielgowo po raz pierwszy

  1. Ela pisze:

    Koncert rewelacyjny! Niech żałują ci,którym nie chciało się przyjść. Na drugi raz poproszę, aby podczas koncertu ksiądz nie zasiadał w konfesjonale, bo przyszliśmy do sali koncertowej,którą stał się kościół w tym celu a nie do spowiedzi.

  2. Ewa pisze:

    Było cudownie a na piosence Petersburskiego „Już nigdy” wzruszyłam się do łez. Dziękuję artystom, dziękuję Radzie Osiedla i Parafii. Czekamy na więcej!

Top