Czasowa zmiana trasy linii 73 i 93

zditmW związku z wycinką drzew prowadzoną w dniach 19-23 października na zlecenie Nadleśnictwa Kliniska wyłączona zostanie z ruchu ul. Przylesie na odcinku od ul. Profesora Tomasza Żuka do przystanku „Leśniczówka nż”.
Zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii 73 i 93.
Linia 73 kursować będzie od Szosy Stargardzkiej ul. Tomasza Profesora Żuka łącznikiem w kierunku szpitala Zdunowo do ul. Alfreda Sokołowskiego do Tomasza Profesora Żuka z pominięciem ul. Przylesie i Przytorze.
Linia 93 kursować będzie od Tomasza Profesora Żuka łącznikiem w kierunku szpitala Zdunowo do ul. Alfreda Sokołowskiego do Tomasza Profesora Żuka z pominięciem ul. Przylesie i Przytorze.
Uruchomiona zostanie zastępcza linia nr 873 kursująca ulicami: Przytorze i Przylesie do przystanku „Zdunowo Dworzec” (wspólny z linią G i 534) do przystanku „Leśniczówka nż”. Autobus będzie zatrzymywał się na istniejących przystankach: „Leśniczówka nż”, „Stary Szlak nż”, „Drwali nż”, „Lutyków”.
Na czas objazdu zostaną zawieszone przystanki :”Ośrodek nż” dla linii 73 i 93.
Obsługę przystanków: „Leśniczówka nż”, „Stary Szlak nż”, „Drwali nż”, „Lutyków” zapewni autobus linii 873.
Na czas objazdu przystanek „Przylesie nż” zostanie przeniesiony na ul. Tomasza Profesora Żuka za skrzyżowanie z ul. Przylesie.
Odjazd autobusów linii 73 zamiast z dotychczasowego przystanku „Zdunowo Dworzec” będzie odbywał się z przystanku linii 93.
Autobusy linii 73 i 93 będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Autobusy linii 73, 93 i 873 będą miały obowiązek oczekiwania na przystanku „Zdunowo Dworzec” celem umożliwienia przesiadki.
Autobusy linii nocnej 534 pojadą stałą trasą.

Źródło: ZDiTM Szczecin

Komentarzy: 3 do Czasowa zmiana trasy linii 73 i 93

 1. wiktor pisze:

  Mam pytanie czy wycinka drzew wiąże się z remontem ulicy Przylesie na odcinku od . Prof.Żuka do leśniczówki??? Ta droga z roku na rok wygląda coraz gorzej a łatanie dziur nic nie daje.

 2. Roman pisze:

  Aktualnie trwająca akcja wycinki drzew rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni ma w sposób bezpośredni poprawić bezpieczeństwo poruszania się pojazdów i pieszych po tej drodze poprzez poprawę widoczności i ograniczenie niebezpieczeństwa wynikającego z łamiących się konarów i pni drzew. w sposób pośredni wpłynie też na zatrzymanie degradacji samej nawierzchni przez system korzenny tych drzew.
  Obecnie, jako Rada Osiedla, nie znamy planów ZDiTM związanych z remontem ul. Przylesie.
  Postaramy się uzyskać informacje na ten temat i udostępnić je Państwu.

  Pozdrawiam w imieniu RO WSZ
  Roman Herczyński

 3. wiktor pisze:

  Dziękuje Panie Romanie za odpowiedź, jednak degradacja ten nawierzchni jest już nieodwracalna, przypomnę że jest to nawierzchnia składająca się tylko z jednej warstwy która kiedyś testowała pewna firma i została ułożona bezpośrednio na żużel który tam się kiedyś znajdował. Ta droga powinna być zbudowana od podstaw. Proszę aby Rada osiedla zainteresowała się tą sprawą, jak i również zditm który niszczy swoje pojazdy które się tamtędy poruszają

Top