Niebezpieczne zakręty

Od niedawna jestem mieszkanką Wielgowa, chciałabym zwrócić uwagę na zakręty w Wielgowie – od wiosny są niekoszone wysokie trawy na niektórych zakrętach, co bardzo skutecznie nie tylko utrudnia ale uniemożliwia jakąkolwiek widoczność kierowcom.
Czy jest jakaś możliwość na zmuszenie właścicieli działek lub odpowiedzialne służby z miasta do zwiększenia widoczności w tych miejscach?

chodzi mi m.in o miejsca:
– skrzyżowanie ul. Fiołkowej z Bryczkowskiego
– skrzyżowanie Fiołkowej z Zawrotną
– skrzyżowanie Jarząbków z Zawrotną
– i inne

Będę wdzięczna za interwencję w tym temacie

Pozdrawiam
Magda

Komentarzy: 6 do Niebezpieczne zakręty

 1. maniek pisze:

  Dodałbym również zakręt łączący ulicę Przedwiośnie i Gościniec,wystarczy lustro zamontować jak np przy kościele

 2. Arek pisze:

  Zgadzam się, jest masakra. Można się zatrzymać idealnie, rozejrzeć, ruszyć… i nagle wyjeżdża auto. Żeby prawidłowo się zachować na takim skrzyżowaniu, trzeba by chyba jechać z pasażerem, który wyjdzie i powie kiedy będzie czysto…

 3. Jacek pisze:

  Pani Magdo, chciałbym wyjaśnić że w dniu 24 lipca br.dyrektor WGKiOŚ otrzymał pismo od RO w sprawie posprzątania osiedla, skoszenia trawy, utwardzenia nawierzchni ulic, oświetlenia i poprawienia bezpieczeństwa na ulicach Wielgowa, Sławociesza i Zdunowa.
  Wymienione przez Panią miejsca były zgłoszone do oczyszczenia, mamy 11 09, a jest jak jest. Jeżeli jest to możliwe proszę o kontakt na sobotnim festynie.
  pozdrawiam
  Jacek Malczewski

 4. Teresa Szczepańska pisze:

  Pragnę poinformować Mieszkańców naszych osiedli, że odpowiednie służby zajmą się w najbliższym czasie wycinką traw i krzaków zagrażających bezpieczeństwu kierowców.
  Pan Krzysztof Szwic z Działu Utrzymania Czystości w Pasie Drogowym przy ZDiTM obiecał do końca miesiąca uporać się z tematem. Proszę zgłaszać miejsca wymagające interwencji mailowo: rada@wielgowo.szczecin.pl. Dziękuję i pozdrawiam.
  Teresa Szczepańska

 5. Marzenka pisze:

  Pani Magdo, od 11 lat przejeżdżam codziennie przez skrzyżowania, o których Pani pisze. Nigdy nie były koszone. Szczególnie niebezpiecznie jest przy wjeżdzie z Fiołkowej na Bryczkowskiego. Na skrzyżowaniu Fiołkowa/Cyprysowa co roku mój mąż szedł z podkaszarką i kosił wysokie trawy. W tym roku podkaszarka się zepsuła i koszenia niestety nie było.

 6. Arek pisze:

  @Teresa Szczepańska do końca miesiąca to ta trawa już zdąży opaść. No ale Szczecin jest mistrzem marnowania pieniędzy, więc wszystko się zgadza.

Top