Dziki

Pragnę poinformować Mieszkańców, że Rada Osiedla przedsięwzięła szereg czynności zmierzających do zainteresowania odpowiednich służb miejskich sprawą dużej ilości dzików na naszych osiedlach. Nie czekając na odpowiedź na nasze pisma czy złożenie petycji przez Mieszkańców, którą całkowicie popieramy (obecnie zbierane są podpisy) wysłałam maila do Zastępcy Prezydenta Miasta Pana Michała Przepiery, który osobiście zajął się naszym problemem. Oto jego odpowiedź z dnia 29.06.2015 r. godz.16.02:

Pani Przewodnicząca,
Do dnia 10 lipca Miasto poczekać musi na oferty na odłów kolejnych dzików z miasta (100 sztuk) i w pierwszej kolejności ta akcja dotyczyć będzie Wielgowa, ale też i Wyspy Puckiej. Niestety z terenu miasta powoli usuwają się nam koła łowieckie i to chyba tego przyczyna. Jednocześnie informację od Państwa przekazaliśmy do „Łowczego Miejskiego” Pana Ryszarda Czeraszkiewicza z prośbą o podjęcie działań już teraz – w tym przekazanie środków odstraszających dziki (może rzeczywiście trochę dopomogą).
Z uszanowaniem
mprzepiera

Dziękujemy Panie Prezydencie za szybką reakcję i zrozumienie naszych problemów!!! Miejmy nadzieję, że podlegli Panu ludzie równie solidnie zajmą się tą sprawą.
Oczywiście będziemy interesować się działaniami Łowczego Miejskiego oraz akcją wywozu dzików. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i zachować rozwagę żeby cało przetrwać ten trudny dla nas okres.

Info przekazane przez Teresę Szczepańską, Przewodniczącą RO.

Top