Kogo nie lubi Rada Osiedla? – ciąg dalszy

ul. ks. kan. Mieczysława Bryczkowskiego - wielgowo.pl1 czerwca 2010 roku wpisem Kogo nie lubi Rada Osiedla? pytałem się czy trzy lata na wymianę błędnych tablic z nazwą ulicy ks. kan. Mieczysława Bryczkowskiego to jest zbyt mało czasu. Trzy lata wcześniej, 27 lutego 2007 roku pisemnie zwróciłem uwagę naszej Rady Osiedla na te błędy. Obecnie minęło kolejne pięć lat (czyli w sumie już osiem!!!). Jakie są postępy w sprawie poprawienia błędów? Co się zmieniło? I czy w ogóle się zmieniło?

Od tamtej pory zmieniło się sporo. Jedna z tabliczek z napisem „KS. MARIANA BRYCZKOWSKIEGO” przestała istnieć. Może spadła sama, może ktoś ją specjalnie zdjął, aby nie wprowadzała w błąd. Pozostałe dalej są na swoich miejscach.

Jakby nie było jest to zawsze jakiś postęp.

Przypomina mi się takie powiedzenie z czasów komunizmu: „Przed wojną Polska stała na skraju przepaści, a obecnie zrobiliśmy poważny krok naprzód.” Dlaczego akurat to? Otóż za kilkanaście lat tabliczki z błędnymi nazwami przerdzewieją, spadną i problem sam się rozwiąże. Będziemy się mogli delektować – powiedzmy około 2082 roku – nowymi i bez błędów tablicami założonymi w ich miejsce. I będziemy mogli mówić o kolejnym, poważnym kroku w rozwoju naszych osiedli. Tylko wtedy ani nas, ani obecnej Rady już nie będzie, więc może nie warto się tym przejmować? A może nowi Radni z nowymi siłami znajdą chwilę czasu i poprawią te błędy wcześniej? Czego sobie i wszystkim życzę.

Top