Rekolekcje Wielkopostne już za nami

Rekolekcje Wielkopostne 2015Przed nami Święta Wielkiej Nocy, a za nami Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje głosił ks. Krzysztof Rudziński, a chłopcy z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Kniewie dzielnie Go wspomagali przedstawiając krótkie scenki podczas spotkań i nabożeństw. Mogliśmy też zobaczyć spektakl o błogosławionej Chiarze Luce Badano, opowiadający prawdziwą historię o niezwykłej młodej dziewczynie, która w wieku 17 lat dowiedziała się że ma raka i wkrótce straci wszystko. Dwa lata, które pozostały jej do śmierci potrafiła wykorzystać otwierając się w pełni na trudną Bożą wolę, obdarowując ludzi ciepłem, miłością, uśmiechem i różnymi darami materialnymi stając się wzorem świętości dla wielu młodych ludzi. Chiara Luce Badano zmarła w 1990 roku. Została ogłoszona błogosławioną Kościoła katolickiego przez papieża Benedykta XVI we wrześniu 2010 roku.
Drugim spektaklem był „Król Wschodzącego Słońca” – czyli odwieczna walce Dobra ze Złem. Jest to opowieść o życiu zwykłego człowieka. Jego codzienność to wczesna pobudka, skromne śniadanie, muzyka z ciągle psującego się radia i samotność spędzana w małym pokoiku. Ale jest coś jeszcze, co wypełnia każdy dzień naszego bohatera – Nadzieja..

W piątek na zakończenie Rekolekcji – po Mszy wieczornej, miała się rozpocząć Droga Krzyżowa ulicami Wielgowa. Tego dnia jednak pogoda pokrzyżowała plany i Droga Krzyżowa była w kościele.

W galerii zdjęć parę fotek

Top