Jasełka w wykonaniu MOS1

Jasełka w wykonaniu MOS1 - wielgowo.pl

Rodzina to najcenniejszy dar,
jaki może otrzymać na ziemi każde dziecko…

Od kilku lat Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 1, który znajduje się na terenie naszej parafii przygotowują dla mieszkańców wyjątkowy prezent z okazji Świąt Bożego Narodzenia – przedstawienie jasełkowe. W tym roku w niedzielę Chrztu Pańskiego na Mszy Świętej o godz. 11.30 wystąpili przed licznie zgromadzoną widownią. Przedstawienie przygotowała katechetka p. A. Koler-Tomaszewska we współpracy z p. M. Kwiatkowską. O oprawę muzyczną zatroszczyli się p. R. Wierzba i P. Pliszka.

Przedstawienie to nie tylko słowa, ale także wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek do którego ochoczo włączyli się wszyscy zgromadzeni w kościele. Występ młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami.

Święta Rodzino z Nazaretu,
ziemska kołysko Syna Bożego
źródle rodzinnego szczęścia!
Wspieraj nas, nasze rodziny,
bądź źródłem naszej zwyczajnej,
rodzinnej świętości!

Takimi życzeniami Chłopcy zakończyli swój występ, ale ich treść aktualna jest nie tylko z okazji Świąt Narodzenia Chrystusa. Przedstawienie jasełkowe wychowanków MOS1 staje się już tradycją w naszej parafii. Warto kontynuować by je w przyszłych latach.

Zapraszam do galerii zdjęć

Komentarzy: 2 do Jasełka w wykonaniu MOS1

  1. Widz pisze:

    Taka uwaga. Ja rozumiem, że w tym ośrodku są chłopcy, których rodziny często nie funkcjonują prawidłowo.
    Dlatego hasło, że rodzina to najcenniejszy dar jest dość niefortunne, szczególnie w tym przypadku. Ktoś może z goryczą uznać, że właśnie tego najcenniejszego daru nigdy nie dostał.
    Najcenniejsze jest to, że Bóg kocha każdego, także z dysfunkcyjnej rodziny, że można się tą miłością dzielić, i my możemy kogoś obdarować miłością.

  2. Ewa pisze:

    Z komentarza „Widza” można wnioskować,że każda „dysfunkcja” to patologia. A tak nie jest. Świadomość wartości rodziny nie powinna być nazywana,cyt.”niefortunna”. Zauważyłam, że Chłopaki potrafią, i cieszą się z tego,że mogą coś innym „dać”, sprawić radość,wzruszyć. Szczególnie,że to dar,którego nie da się wycenić. Pozdrawiam

Top