Wybory posłów do Parlamentu Europejskiego

W ubiegłą niedzielę, 07 czerwca odbyły się wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie w naszych osiedlach odbywało się w obwodach głosowania 3 i 4. Frekwencja wyborców nie była wysoka i wyniosła około 27%.

Jak i na kogo głosowaliśmy?
Łącznie uprawnionych do głosowania było 2944 wyborców. Głosujących było 791, głosów ważnych 786, głosów nieważnych 5.

Lista nr 1 – Unia Polityki Realnej razem 11 głosów
Patelka Jerzy 2
Gładkow Jan 1
Bieda Stanisław 3
Grobelny Bogdan Edward 3
Ogonowski Bartosz Jacek 2

Lista nr 2 – Polskie Stronnictwo Ludowe razem 24 głosy
Engelhardt Juliusz 17
Frąś Józef Jan 1
Polak Elżbieta Olga 2
Toczek Bartłomiej Henryk 3
Dycha Andrzej 1

Lista nr 3 – Samoobrona RP razem 6 głosów
Krakowiak Zbigniew 3
Wysocki Zbigniew 1
Ceranka Mieczysław Sławomir 1
Kuleta Bogusław Andrzej 1

Lista nr 4 – Polska Partia Pracy razem 8 głosów
Mieczkowska Magdalena Monika 8

Lista nr 5 – Libertas razem 36 głosów
Zaręba Krzysztof Piotr 29
Srebniak-Daleka Ewa 1
Paolicelli Carlo 5
Woźniak Zdzisław Krzysztof 1

Lista nr 6 – Koalicja SLD+UP razem 101 głosów
Liberadzki Bogusław Marian 90
Wieczorek Dariusz Krzysztof 5
Popławski Emilian Arkadiusz 2
Agatowska Joanna Monika 2
Danielak Jolanta Ryszarda 1
Zaroda Jerzy 1

Lista nr 7 – Centrolewica PD+SDPL+Zieloni razem 12 głosów
Popiela Radosław Paweł 5
Koś Ewa Izabela 1
Jankowska Karolina 4
Grudzińska Joanna 2

Lista nr 8 – Prawica Rzeczypospolitej razem 19 głosów
Słomski Piotr 14
Kosińki Krzysztof Leszek 2
Grandys Elżbieta 1
Grześkowiak Iwona Sylwia 2

Lista nr 9 – Platforma Obywatelska RP razem 326 głosów
Nitras Sławomir Witold 210
Zasada Artur Jarosław 25
Kochan Magdalena Maria 45
Jedliński Piotr Jan 10
Hałas Tomasz 2
Mackiewicz Artur Leszek 6
Preiss Sławomir Piotr 21
Machalica Krzysztof Edward 2
Balcerzak Klaudiusz 2
Wasilewki Michał 3

Lista nr 10 – Prawo i Sprawiedliwość razem 227 głosów
Gróbarczyk Marek Józef 153
Masłowska Mirosława Jolanta 49
Płonka Elżbieta Teresa 4
Kopeć Maciej Stanisław 9
Jaworowski Waldemar 2
Jach Michał 7
Ast Marek 2
Kościk Zbigniew 1

Źródło: Wybory Posłów do Parlamentu Europejskiego, Protokoły Głosowania w Obwodach 3 i 4

Top