Podziękowanie

banner wyborczy 2014Kończy się kolejna moja kadencja pracy samorządowej . Jak zawsze przy takiej okazji powinno nastąpić sprawozdanie z wykonanych prac na rzecz naszego osiedla. Z pewnych uzasadnionych względów nie mogę pisać o wszystkim co się dokonało w tym czasie. Wspomnę jedynie o tych, których byłem bezpośrednim inicjatorem lub brałem w nich udział.

 • Węzeł „Tczewska” – dzisiejsza nazwa „DĄBIE” – rozwiązał nam przynajmniej w części problemy komunikacyjne osiedla Wielgowo i Dąbia. W inicjacji tego zadania byli członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wielgowa i Zarząd Firmy „INTERGAS”. To w ich biurach tworzyły się pierwsze dokumenty koncepcyjne, wykorzystane w późniejszym czasie do wykonania projektów.
 • Pododdział mieleckiej Strefy Przemysłowej z pełnym uzbrojeniem TRZEBUSZ i DUNIKOWO. Zgodnie z prognozą zawartą w studium, w ciągu czterech lat powinna wygenerować około 4 tysięcy miejsc pracy.
 • Rozpoczęta budowa sieci kanalizacyjnej dla osiedli Zdunowo, Sławociesze, Wielgowo. Zadanie podzielone na siedem etapów. Zakończenie pierwszego (podłączenie szpitala Zdunowo) przewidziano do 31 grudnia br.
 • Poprawa warunków socjalnych stadionu VIELGOVIA.
 • Poprawa nawierzchni naszych ulic (w sumie 13 ulic w tej kadencji)
 • Budowa oświetlenia ulic.
 • Budowa chodników i wiele innych spraw o których nie wypada wspominać.

 

Wszystkim swoim przyjaciołom, koleżankom i kolegom, Radom Osiedli w szczególności Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo jak i Żydowce Klucz, serdecznie dziękuję za pomoc w prowadzeniu kampanii wyborczej. Wasz trud i poświęcony czas musi być uwieńczony wspólnym sukcesem.
Oceną naszej pracy będzie wygrana w wyborach.
Ze swojej strony deklaruję pomoc jak dotychczas wszystkim potrzebującym bez względu na wynik wyborów.
Do zobaczenia. Jeszcze raz dziękuję.

Władysław Dzikowski

Komentarzy: 12 do Podziękowanie

 1. Aga pisze:

  Dziękuję i ja :-)

 2. Andrzej pisze:

  Jakby nie było to warto głosować, a szczególnie na kandydata z naszego osiedla. Jak nie będziemy mieli naszego radnego, to wrócimy do lat z końca ubiegłego wieku, a na osiedlach nie będzie się nic nowego działo.

 3. Marek pisze:

  Osiągnięcia w kończońcej kadencji – sory ale nie są oszałamiające. Pan radny nie robi tego przecież za darmo.
  Można prosić o listę gdzie Pan radny załatwił: nowe chodniki, oświetlenie, nwierzchni ulic ?
  Na chwilę obecną to same ogólniki. Panu Radnemu już dziękuję – czas na zmiany. Może inni potrafią więcej – może warto się o tym przekonać.

  • Robert pisze:

   Dieta radnego + komisje to ponad 2700 miesięcznie. Kwota za rok znajduje się w oświadczeniu majątkowym radnego Dzikowskiego na stronie Urzędu Miejskiego. Panie Marku ale najpierw niech Pan usiądzie. Cztery lata temu to był najbiedniejszy radny Szczecina. Fakt, że nie robi tego za darmo!
   Inni też potrafią pracować uczciwie dla mieszkańców i dzielnicy, mają na pewno lepsze pomysły ale trzeba zaryzykować i na kogoś innego zagłosować. Głos oddany na Dzikowskiego to stracony głos i kolejne cztery lata. Stagnacja.

 4. Robert pisze:

  Witam
  Jeśli chodzi o kilka pierwszych punktów – to zasługa wszystkich radnych ze Szczecina. Kawałek chodnika i kilka lamp to trochę za mało jak na czteroletnią kadencję. Zgadzam się, że o innych sprawach nie wypada wspominać jak chociażby o nagrywaniu swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej o czym pisały gazety. Dobrze, że przygarnął pana Piotr Krzystek bo pozostałe partie nie zrobiłyby tego na pewno w mojej ocenie za takie zachowanie. To tłumaczy wg mnie kandydowanie z list „bezpartyjnych” no bo z jakiej innej listy?. Radzie Osiedla Żydowce Klucz i przewodniczącej pomaga pan szczególnie co wynika z treści tekstu. Czym zatem zasłużył się pan dla Żydowiec i Klucza mogę wiedzieć? Proszę o przykłady. Radny Prawobrzeża to radny dla Szczecina, Wielgowa, Dąbia, Słonecznego, Płoni itd. Radny wszystkich mieszkańców i dzielnic. Panie Andrzeju mamy radnego a i tak nic się nie dzieje. Radny nie przedstawił na tej stronie swojego programu chociażby dla Wielgowa na następne cztery lata! Pozdrawiam

 5. Paweł pisze:

  coś tam, coś tam Pan Władysław zrobił… wypunktowane na niebiesko…

  ale może pan Robert i pan Marek jako mieszkańcy naszego osiedla wypunktują czego nasze osiedle potrzebuje… i skupymy się na tym w zawiązku ze wzdględu na to na jakiej stronie jesteśmy…

  pan Władysław być może będzie miał nad czym pracować, a jak nie to z całą pewnością ktoś inny się tym zajmie…

 6. Basia pisze:

  Du*a jasiu. Gadacie tacy mądrzy jesteście bo żal was ściska z zazdrości, że wy na stołku nie siedzicie. Zwykła zawiść i tyle. Pewnie jak któryś mądraliński byłby na jego miejscu to może tramwajem do Biedronki byśmy jeździli co?? :-)))Dobrze komentować w necie. Kupcie sobie maść na ból dupy. Ja tam p. Dzikowskiego bardzo szanuję i uważam, że lepiej mieć „swojego człowieka” w radzie niż jakiegoś obcego. Nawet jeśli ten kawałek chodnika czy kilka więcej lamp, ALE ZAWSZE COŚ. Przez lata kompletnie NIC się tu nie działo- brud i smród a teraz właśnie coś drgnęło i to dzięki p. Dzikowskiemu bo jak by nie On to dalej byśmy zatapiali się w bagnie na naszych ulicach przyświecając latarką a trawa rosłaby po pas na poboczach. Dzięki niemu włodarze przypomnieli sobie, że mają w granicach jeszcze Wielgowo, Zdunowo i Sławociesze…..tyle mojego zdania.
  Panie Władysławie trzymam za pana kciuki :-)

 7. Robert pisze:

  Szanowna Pani Basiu jest Pani kobietą bez jakichkolwiek potrzeb jako mieszkanka Wielgowa i nie dziwię się, że tak działający radny w pełni wystarcza do ich zaspokojenia. Niewiele Pani potrzeba tylko ta maść a widać, że działa na Panią. Pan Dzikowski jest opłacany z moich podatków i są to duże pieniądze. Mam prawo wymagać od niego uczciwej i rzetelnej pracy . A czy chociaż raz w roku radny ze swoich diet zorganizował wycieczkę dla ludzi starszych lub dzieci z biedniejszych rodzin? A jaką korzyść z funkcji radnego ma mi. nasze przedszkole , szkoła? Zapomniałem szkole załatwił kiedyś ciepłą wodę w kranie!!!. Co zasponsorował dla przychodni, domu samotnej matki, dzieci z biednych rodzin i tak można wymieniać. Przepraszam banery, bilbordy są bardziej potrzebne i kosztują, a konieczne , żeby nadal brać kasę. Chodniczek, lampeczka – mieszkańcy Wielgowa to i tak kupią i z pomocą doradczą Rady Osiedla, na kogo głosować zagłosują na „rozwój naszego osiedla”. Pani Teresa Góra przewodnicząca z Żydowiec, o czym radny pisze i bardzo im dziękuje za kampanię , zmobilizuje swoich mieszkańców i jakoś będzie. Pani Basiu to nie jest stołek. To rzetelna, uczciwa, z pełnym zaangażowaniem i z sercem praca dla ludzi, której nie widać szczególnie. Widać, że Pani niczego nie rozumie. Trzeba mieć nadzieję, że inni myślą inaczej i potrafią ocenić obiektywnie pracę Pani kolegi. „BEZPARTYJNI” to grupa ludzi zgromadzona w komitetach czyż nie jest to swego rodzaju „partia”?. Ludzie jeszcze myślą i hasło „bezpartyjni” ich nie oszuka!!!. Pozdrawiam

  • Basia pisze:

   ja tej maści nie używam bo zawistna nie jestem a niektórym tu piszącym widać jednak jest potrzebna. Co do moich potrzeb to czy są duże czy małe -moja sprawa. Jeśli chodzi o pana określenie to pan Dzikowski moim „kolegą” nie jest a człowiekiem, który MOIM ZDANIEM powinien się w Radzie znaleźć. Jak pan ma takie fantastyczne pomysły to niech może pan wystartuje w wyborach i „odmieni” szkołę, przychodnię (?!)i co pan tam wymienił ze swojej diety- życzę powodzenia. A czy ja coś rozumiem czy nie to też nie panu oceniać….

 8. Jacek pisze:

  Szanowny Panie Robercie,boli mnie to, że nie pisze Pan całej prawdy. Pisząc ten tekst chciałbym zwrócić Panu uwagę, aby mówić o faktach i pisać PRAWDĘ. Zweryfikuję słowa, czy ten tekst mówi prawdę? Cytat- A czy chociaż raz w roku radny ze swoich diet zorganizował wycieczkę dla ludzi starszych lub dzieci z biedniejszych rodzin?- Odpowiem Panu- tak była taka wycieczka, jak dobrze pamiętam to wyjazd był Lichenia. Cytat- ” A jaką korzyść z funkcji radnego ma mi. nasze przedszkole , szkoła? Zapomniałem szkole załatwił kiedyś ciepłą wodę w kranie!!!. Co zasponsorował dla przychodni, domu samotnej matki, dzieci z biednych rodzin i tak można wymieniać.” -Otóż Panie Robercie z pamięcią coś nie tak, nie tylko ciepłą wodę, ale remont szkoły w obecnym stanie. Przychodnia przeszła kapitalny remont w 2000r. ( tak wygląda dzisiaj). Przedszkole- remont kotłowni następnie dachu, później kuchni. Dom samotnej matki- nie istniejie od kilku lat, 10 lat wstecz „zablokował”
  sprzedaż tego domu przez miasto, później wykonano remont i powstał ośrodek. Z jego inicjatywy przez trzy lata z rzędu dzieci otrzymywały paczki świąteczne. O ten chodniczek i o tą lampeczke to zabiegali sami mieszkańcy bo w tamtym momencie było to dla nich niezbędne i najważniejsze. Panie Robercie wystarczyło poszukać (trochę) informacji na ten temat. Z pozostałą częścią tekstu nie będę polemizował.
  Namawiam wszystkich mieszkańców naszego osiedla do głosowania w niedzielnych wyborach.
  Z wyrazami szacunku Jacek Malczewski

  • Basia pisze:

   no i widać kto tutaj nie rozumie i nie wie a jedynie tylko się potrafi wymądrzać( to odnośnie tego co napisał do mnie Pan Robert ). Jak napisałam wyżej proszę bardzo startuj człowieku w wyborach, pokaż co umiesz to wtedy możesz wypisywać te swoje marzenia :-)))

 9. Teresa pisze:

  Szanowny Panie Robercie, jako radna Rady Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo czuję się przywołana do tablicy. Dziwi mnie Pana negatywne podejście do kandydatury Pana Władysława Dzikowskiego do Rady Miasta. Jest to człowiek niezwykle oddany naszym osiedlom i jako jedyny z Wielgowa ma realne szanse znaleźć się ponownie w Radzie Miasta. Zważywszy na to, że jest tak blisko Prezydenta będzie mógł dalej przypominać, że istnieje „podszczecińskie Wielgowo” (a tak piszą o nas w gazetach-patrz Głos Szczeciński i redaktor Parkitny). Jak nie będzie jego to kto o nas się upomni??? Kto zna lepiej nasze bolączki i problemy?
  My jako radni osiedlowi widzimy zaangażowanie i walkę Pana Władysława, widzimy ile czasu poświęca dla naszego osiedla, doceniamy jego wsparcie i determinację. Lepszego w chwili obecnej kandydata do Rady Miasta nie mamy (i żeby było jasne „Fun Clubu” nie zamierzam mu otwierać). Zatem walczmy, żeby mieć swojego radnego i żeby mógł się wykazać w następnych 4 latach. Później go wspólnie rozliczymy. Wreszcie mamy zielone światło dla kanalizacji. Będzie kanalizacja, będą, co za tym idzie inne inwestycje na Wielgowie i tu Nasz radny wreszcie będzie mógł „rozwinąć skrzydła”.
  Panie Robercie zapraszam Pana do Rady Osiedla. Może wspólnie o coś zawalczymy dla Mieszkańców? Mam podobne zdanie jak Pan i niedosyt, że za mało się u nas dzieje?
  Pozdrawiam
  Teresa Szczepańska

Top