Zagłosuj na projekty w Budżecie Obywatelskim 2015

Urzad miasta SzczecinaJeszcze do 21 października można oddawać głosy na projekty w Budżecie Obywatelskim 2015. Głosujemy na jeden projekt ogólnomiejski i jeden dzielnicowy. Zachęcamy do oddania głosu na projekt z naszego osiedla:
5/PRB Zagospodarowanie terenu przy ul. Bałtyckiej w Szczecinie na park osiedlowy.

Szczegóły głosowania: http://www.konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116083.asp

Zagłosować można internetowo lub osobiście w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Bałtyckiej 35a w środę w godzinach 18-19

Komentarzy: 4 do Zagłosuj na projekty w Budżecie Obywatelskim 2015

 1. Andrzej pisze:

  Jednym ze zgłoszonych projektów jest ścieżka rowerowa do Wielgowa… może i by się przydała ale ja się dziwię że jeszcze nikt z Wielgowa (ani rada osiedla w imieniu mieszkańców) nie walczy o jakiś chodnik. Z kijewa można sobie dojść do Dąbia, na Słoneczne i dalej do miasta. Po lewej stronie dużej wody też swobodna komunikacja między praktycznie każdym osiedlem a do nas i do Płoni tylko autem albo autobusem. pieszo w jednym kawałku się nie wydostaniesz. Wiem że to spore odległości ale dla zasady W MIEŚCIE chodnik do każdego osiedla POWINIEN BYĆ !!!

 2. Jacek pisze:

  Pomysł z projektem budżetu obywatelskiego w takiej formie głosowania jest niewypałem i niema najmniejszego sensu. (dla małych osiedi) Możemy z góry założyć że wygra projekt- (dzielnica, osiedle gdzie mieszkańców jest więcej niż 15-20 tyś mieszkańców). Aby mieszkańcy wszystkich osiedli mieli równe szanse w wyborze projektu, głosy trzebaby było przeliczyć na procent oddanych głosów. W roku ubiegłym zgłaszałem radnym że taki system głosowania jest wątpliwy i z góry stawia małe osiedla na przegranej pozycji. Czy w takiej formie wybór projektu ma sens? W ubiegłym roku oddaliśmy 653 głosy a w tym myślę że 20-40% mniej.
  Ja głosowałem. Pozdrawiam

 3. Nauczyciel pisze:

  Zgadzam się z Jackiem, ta forma głosowania była nie fair w stosunku do mniejszych społeczności.

 4. Pablo pisze:

  Takie projekty, jak np. ścieżki rowerowe, powinny być realizowane z automatu, a nie z głosowań, w których jak słusznie Jacek napisał, mniejsze osiedla nie mają szans. W głosowaniu powinny być uwzględniane tylko takie projekty, które przysłużyłyby się całemu miastu, a nie są na tyle priorytetowe, że nie można się bez nich obejść.

Top