Nowe na ulicy Długiej

Budowa chodnika na ulicy długiej - wielgowo.plWzdłuż ulicy Długiej w Wielgowie trwają prace przy budowie chodnika. Docelowo chodnik ma połączyć ulicę Przylesie na Sławocieszu i ulicę Wiślaną w Wielgowie, ale na razie budowany jest odcinek od przejścia dla pieszych przez tory kolejowe do ulicy Bałtyckiej.
Chodnik rozwiąże problem pokonania przez pieszych skrzyżowania ulic Długiej, Przedwiośnie i Hodowlanej, gdzie po każdym większym deszczu tworzy się ogromna kałuża.

Komentarzy: 10 do Nowe na ulicy Długiej

 1. Agnes pisze:

  ??? Czyżby??? Poczekajmy do pierwszego, większego deszczu…i zobaczymy jak będzie wyglądać wówczas „wejście” w ulice Hodowlaną i Przedwiośnie…

  • Pal pisze:

   Przygotowali idealne koryto dla rzeki która skończy swój bieg na wejściu w Hodowlaną i Przedwiośnie :) ja już czekam na deszcz i idę podziwiać;P

   • B pisze:

    no i mieliście rację….. rzeczka płynie sobie wzdłuż ulicy Długiej i nowego chodnika a na styku Przedwiośnia i Hodowlanej mamy pięęęęęęęękne jeziorko….

 2. s pisze:

  w sensie pewnie tylko na połowie ulicy dlugiej, bo o czesci kolo unikatu pewnie zapomna.

 3. Pablo pisze:

  Ten chodnik raczej jest budowany z myślą o tym, by dzieci bezpiecznie szły do/ze szkoły. Trochę nieścisłości jest w newsie, bo chodnik sam w sobie nie może połączyć się z ul. Przylesie i Wiślaną, jedynie został dołączony do chodnika przy ul. Bałtyckiej. Ciekaw jestem, co się będzie działo z ulicą, jak będzie kładziona kanalizacja. :)

 4. s pisze:

  rozkopią znowu :)

 5. antek pisze:

  Pięknie! Wielgowo się rozwija, powstaje chodnik, który poprawi bezpieczeństwo. Nic, tylko podziwiać ten spokój jesiennym wieczorem. Pozdrawiam ;)

 6. marcinis pisze:

  Tak jak się można było spodziewać, kierowcy nie uszanują nowego chodnika ani zieleni.
  Na szkolnym parkingu nie brakuje miejsc ale zawsze ktoś musi parkować na skrzyżowaniu Bałtyckiej i Długiej. Tym razem musi przejechać przez chodnik. Z czasem chodnik się pozapada i będzie nierówny. Po co ma być zagospodarowany, zadbany teren – niech będzie krzywy chodnik i rozjechane klepisko.
  Dzieci też niech się uczą, że najważniejszy jest samochód, żeby parkował gdzie mu się podoba.

  Admin, można wstawić to foto?:
  FOTKA

 7. rwpb pisze:

  Fotka wstawiona.

Top