Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie

sikoreczka1Dziękuję wszystkim za zainteresowanie Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie prowadzonego przez Michała Kudawskiego. Faktem jest, iż pomimo ogromnych starań Ośrodek nie otrzymał pomocy finansowej od Gminy Miasto Szczecin. Radni mieli solidne argumenty: stwierdzono, iż nikt nie będzie dofinansowywał prywatnej działalności, oraz – brak funduszy. Natomiast ziemia, która była obiecana Michałowi kilka lat temu będzie możliwa do wydzierżawienia pod warunkiem założenia stowarzyszenia, bądź fundacji.
W związku z tym, iż od ponad roku działamy z Michałem we wspólnej sprawie pragnę Was poinformować, że z dniem 30.06.2014 roku powstała Fundacja Na Rzecz Zwierząt DZIKA OSTOJA :-) w tym tygodniu dostaniemy nr konta, na które będzie można wpłacić pieniądze. Chciałabym również nadmienić, iż na posiedzeniu komisji w UM została przydzielona ziemia w Wielgowie na działalność Fundacji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, to zwierzęta, które obecnie znajdują się u Michała i sąsiadującej posesji wkrótce będą miały nowy „dom” – o ile do tego czasu nie wyzdrowieją i powrócą do natury.
Chciałabym z całego serca podziękować Radzie Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo za szybką decyzję o przekazaniu ziemi, oraz wsparcie duchowe. Radnemu Władysławowi Dzikowskiemu, który nie tylko nakreślał nam krok po kroku jakie dokumenty mamy składać w związku z ziemią, ale kontrolował, żeby zostało to należycie zrobione. Dziękuję również wszystkim mieszkańcom Wielgowa i okolic, którzy wspomagają Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt nie tylko żywnością, ale i dobrym słowem.
Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

Marzena Białowolska

Komentarzy: 2 do Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie

 1. Pablo pisze:

  Na szczytne cele brak funduszy w kasie Miasta, ale na ogromne premie dla urzędników kasa zawsze się znajdzie.

  • Marzena pisze:

   Pablo masz rację. Dlatego założyliśmy Fundację, żeby nas nie odsyłali donikąd i nie tłumaczyli wiecznym brakiem funduszy, ale tylko dla Michała. Jestem przekonana, że tyle osób w jednym miejscu z wielkimi serduchami może zdziałać naprawdę wiele! Dlatego nie myślmy już o kasie urzędników, bo na to wpływu nigdy nie będziemy mieli.
   Pozdrawiam:-)

Top