Wiosenne porządki czas zacząć

Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.plDni są coraz cieplejsze i dłuższe, coraz więcej czasu można spędzić poza domem. Można pójść na spacer, można odwiedzić plac sportowo-rekreacyjny przy ulicy Drwali. Co prawda, plac ten jeszcze nie jest ukończony, ale mógłby już służyć mieszkańcom. Mógłby, ale…

Jak wygląda plac i jego otoczenie obecnie? Porozbijane szkła nie gwarantują bezpiecznej zabawy i gry. Łuszcząca się nawierzchnia betonowa boiska do koszykówki i siatkówki stanowi zagrożenie dla chcących pograć w piłkę. Resztki drucianego ogrodzenia i wystające gwoździe z poprzewracanych drewnianych słupków podtrzymujących pozrywaną siatkę przy placu zabaw dla najmłodszych sugeruje tylko jedno: dawno nikt z osób odpowiedzialnych tutaj nie był. Dawno też nikt tutaj nie sprzątał. Butelki po napojach, papiery, torby itp. walają się wszędzie. Zapiaszczony i zarośnięty trawą kanał odwadniający wokół boiska prosi o oczyszczenie.
Może z okazji nadejścia wiosny warto zrobić tutaj trochę porządku?

Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl Plac zabaw na Sławocieszu - wielgowo.pl

Komentarzy: 6 do Wiosenne porządki czas zacząć

 1. Arek pisze:

  Przeszedłem się ostatnio po wielgowie i jestem załamany jak wielu syfiarzy mamy na dzielnicy :/ Szczególnie na Ul. Nieśmiałej, jakieś 20m od sklepu na Bałtyckiej zrobiło się mini wysypisko. Podobnie przy zbiorniku ppoż na Drewnianej i paru innych miejscach. Brak śmietników miejskich robi też swoje.

  • Robert pisze:

   Witam
   To prawda. Zgadzam się z Tobą. Mam nadzieję, że Rada Osiedla Wielgowo i radny Dzikowski odniosą się do Twojego e-maila. A tak poważnie to co radny i Rada Osiedla zamierzają zrobić w temacie” brak śmietników miejskich”.

 2. Adrian pisze:

  Niestety coraz więcej śmieci dookoła. Z jednej strony wina to braku kultury, wychowania (nawet małe dzieciaki wychodząc ze szkoły wyrzucają śmieci gdzie popadnie, np. kartoniki po mlekach, które dostają w szkole), z drugiej zacofanego systemu zarządzania odpadami – brakiem pojemników zwrotnych. Przynajmniej część śmieci lądowałaby tam, gdzie trzeba, gdyby były opakowaniami zwrotnymi. Młodzież woli rozbić butelkę po piwie na placu zabaw, bo nie opłaca jej się zwracać, nawet, jak jest zwrotna. Ale to nie zwalnia od odpowiedzialności za wychowywanie młodych pokoleń do czystości.

 3. OL pisze:

  TO NIE TYLKO WIELGOWO JEST TAKIE BRUDNE ALE WSZYSTKIE OSIEDLA NAWET KIEDYŚ WIDZIAŁAM JAK PEWIEN PAN WYWOZIŁ GRUZ W KRZAKI I TO SIĘ NAZYWA PORZĄDKI NA POSESJI A ZA PŁOTEM TO NIE JEGO

 4. Arek pisze:

  A ja jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na stada psów szwędających się po osiedlu! Masakra, są przynajmniej 3 grupy, łącznie około 20 psów. Czy naprawdę 400-tysięczne miasto nie ma hycla, który by te zwierzaki złapał? Bo one się teraz płodzą i tylko patrzeć, aż będzie ich 2x tyle.

 5. Robert pisze:

  Witam
  Ol i Arku proszę zgłosić problem Radzie Osiedla i radnemu. Może jakoś rozwiążą te problemy.
  Przyznam, że wątpię ale może się mylę?

Top