Strefa wychodzi ze strefy

Układanie kanalizacji wzdłuż ul. Przylesie - wielgowo.plWzdłuż ulicy Przylesie trwają prace przy układaniu rury kanalizacyjnej. Rura ta połączy Strefę Ekonomiczną Dunikowo-Trzebusz z Kijewem. Jest to rurociąg wysokiego ciśnienia, do którego będą także podłączone nasze osiedla i Szpital w Zdunowie. Po drugiej stronie rzeki Płoni rurociąg będzie miał większą średnicę i dołączone będą rury kanalizacyjne z osiedla Płonia. Oczyszczalnia biologiczna w Płoni będzie zlikwidowana. Do Kijewa rurociąg będzie poprowadzony wzdłuż ulicy Szosa Stargardzka.

W galerii parę fotek

Komentarzy: 11 do Strefa wychodzi ze strefy

 1. Miłosz pisze:

  Czy znane są terminy przyłączenia naszych osiedli do kanalizacji?

 2. rwpb pisze:

  Prace mają się zacząć w przyszłym miesiącu.

 3. Michał pisze:

  Ale to pewne czy tak tylko planowany termin?

 4. Robert pisze:

  Witam
  Pytanie Miłosza jest dokładnie sprecyzowane „terminy przyłączenia naszego osiedla/na myśli ma zapewne przede wszystkim Wielgowo a nie inne/ do kanalizacji. Proszę zatem o rzeczową odpowiedź rwpb na to pytanie. Proszę podać terminy a nie wymijająco „prace mają się zacząć w przyszłym miesiącu”. Tak wymijająca odpowiedź oznaczać może „następne kilka lat oczekiwania”

 5. rwpb pisze:

  Proszę zajrzeć do wpisu poniżej „Inwestycje i zmiany na naszych osiedlach”. Zakończenie pierwszego etapu to grudzień 2014. Kolejne etapy są dopiero planowane i teraz chyba nikt nie jest w stanie podać dokładnych dat rozpoczęcia i zakończenia prac. Wszystko się kręci wokół pieniążków.

 6. Darek pisze:

  To znaczy, że równie dobrze może to być okres 6, jak i 10 lat?

 7. rwpb pisze:

  Ja bym raczej skłaniał się do tego dłuższego terminu.
  Jest jeszcze jedno pytanie na które też nie ma odpowiedzi. Ulice naszych osiedli – oprócz kilku – mimo utwardzenia zrębkami asfaltowymi mają status ulic piaszczystych. Jak będzie wyglądała nawierzchnia naszych ulic po położeniu rur? Czy cofniemy się o kilkanaście lat, do błota i wysypywania szlaki na ulice?

 8. Robert pisze:

  Dziękuję rwpb, że piszesz jak faktycznie jest. Tak jak myślałem, na kanalizację będziemy jeszcze czekać 10 lat a może i więcej. Szkoda tylko, że radnemu Dzikowskiemu brak odwagi aby napisać prawdę i odpowiedzieć na zadawane pytania. Mieszkańcy oczekują rzeczowych odpowiedzi. Wybory „pora pisać listy do mieszkańców a może znowu uwierzą w obiecanki”. Jak wszędzie i zawsze. Póki co to lampy, asfalt na drogach i tyle na razie musi nam wystarczyć. Jak będziemy narzekać to i tego może nie być.

 9. rwpb pisze:

  Robercie, ja nie mogę zmusić kogokolwiek do odwiedzania tej strony, a tym bardziej do pisania i odpowiadania na komentarze. Zarówno radni osiedlowi, jak i radni miejscy pełnią dyżury i może warto w tym czasie zadać im parę pytań. Czy otrzymamy satysfakcjonującą nas odpowiedź? Warto jednak spróbować.

 10. Paweł pisze:

  Nie jest prawdą, że radni osiedlowi pełnią dyżury. Być może jest prawdą, że jest określony dzień i godzina (środa, 18.00 do 19.00) na pełnienie tych dyżurów.
  Przez ostatnie 2 lata trzy razy na chybił trafił w czsie tzw dyżuru z konkretną sprawą udałem się pod wiadomy adres obok apteki i zastałem zamknięte drzwi. Ostatnio czyli w środę 19.03.2014 oprócz pana, który podobnie jak ja myślał, że da radę spotkać kogoś z rady w czasie dyżuru do 18.15 staliśmy pod drzwiami i to tyle jeżeli chodzi o pełnienie dyżurów przez radę. Uważam, że trzy razy na trzy razy to wynik uprawniający mnie do stwierdzenia, że dyżury nie są pełnione.
  Co do radnych miejskich jeszcze tak zdesperowany nie byłem aby sprawdzać jak tam u niech z pełnieniem dyżurów.

 11. Robert pisze:

  Witam
  Paweł wielu mieszkańców narzeka na naszą Radę Osiedla i na radnego Dzikowskiego. Z dyżurami rzeczywiście jest problem a jeśli jest dyżur to podobno niekompetentne osoby są na dyżurach. Taką wersję też usłyszałem. Przeglądając wykształcenie niektórych osób z Rady a i niektórych radnych /daleko nie trzeba szukać/to z całym szacunkiem nikomu nic nie ujmując nie powinni moim zdaniem kandydować. Do załatwiania spraw osiedla potrzebna jest osoba /prawnik, ktoś kto zna dobrze administrację publiczną czy też dobry ekonomista/. Radny Dzikowski jest „podobno do dyspozycji mieszkańców i jest na każdym dyżurze Rady ” . Ale może na dyżurze innej Rady np. w Żydowcach – Klucz, skoro ta nie dyżuruje. Proszę napisać gdzie Pana można zastać? Zmiany konieczne!

Top