Dunikowo i Węzeł Tczewska

Dunikowo luty 2014 - wielgowo.plNa łąkach Dunikowa spory ruch. Od rzeczki Chełszcząca prawie do nasypu autostrady trwają prace przy doprowadzeniu wody i kanalizy do wyznaczonych działek dla przyszłych firm. Nabiera kształtu droga dojazdowa. Sporym problemem jest zalewająca wszystko woda, dlatego w użyciu jest kilka nieprzerwanie pracujących pomp. Miejmy nadzieję, że woda nie przeszkodzi w prowadzonych pracach.
Prace przy Węźle Tczewska są bardzo zaawansowane. Stary wiadukt nad autostradą został już rozebrany. Jedna część nowego wiaduktu jest już przygotowana do położenia nawierzchni asfaltowej, a na drugiej trwają prace montażowe. Stara ulica Tczewska od mostku nad Żołnierską Strugą zmieniła dotychczasowy przebieg, została połączona z Węzłem i ma już utwardzoną nawierzchnię.
Na pozostałej części trasy aktualnie nie są prowadzone żadne prace. Nikt tu nie pilnuje i taką sytuację wykorzystują złodzieje. Głównie giną kable, nie ma już pokryw studzienek.
Nowe rondo w ciągu ulicy Goleniowskiej w Dąbiu przejęło ruch samochodowy, co dało możliwość prac przy nasypie podjazdu do wiaduktu na torami kolejowymi.

W galerii zdjęć parę fotek, zapraszam.

Zobacz też: Węzeł Tczewska – niedopatrzenia czy celowe działanie?

Jeden komentarz do Dunikowo i Węzeł Tczewska

  1. tomtom pisze:

    dobrze widziesz ze cos sie dzieje

Top