Opowiadanie dziejące się w Wielgowie

Historia monetą się toczyW lutym 2014 roku odbyła się premiera książki „Opowiadania Numizmatyczne tom 1. Historia monetą się toczy”. Jest to zbiór ośmiu opowiadań numizmatycznych dziejących się na Pomorzu przez stolicę po Kresy Wschodnie, od czasów średniowiecznych po XXI wiek.
Dwoje mieszkańców Wielgowa Katarzyna Marciszewska oraz Tomasz Witkiewicz opublikowało w tej książce swoje trzy opowiadania. Jedno z nich napisane przez Katarzynę Marciszewską dzieje się w Wielgowie i okolicach. Opowieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, ale ze sporą dawką fikcji literackiej. O czym dokładniej jest to opowiadanie?

Historia monetą się toczyJest rok 1945, właśnie skończyła się II wojna światowa. Mały chłopiec ucieka z domu i postanawia odnaleźć ojca, który mieszka i pracuje w Wielgowie. Na miejscu okazuje się, że profesja rodzica jest bardzo niebezpieczna. Tata jest szabrownikiem i w opuszczonych przez Niemców domach szuka przede wszystkim złotych monet. Nie on jedyny, również Sowieci zamierzają się wzbogacić na poniemieckim mieniu.
Książkę można kupić w Sklepie Numizmatycznym przy ul. Mazurskiej 13 albo za pośrednictwem Internetu: www.szerfszczecin.pl
20 lutego 2014 roku (czwartek) o godz. 17 w Książnicy Pomorskiej, w Sali Kolumnowej, odbędzie się spotkanie autorskie. Autorzy książki serdecznie na nie zapraszają.
Więcej szczegółów na temat opowiadań oraz ich krótkie streszczenie dostępne są na stronie www.opowiadanianumizmatyczne.pl

Tekst: Katarzyna Marciszewska

Top