Strona wielgowo.pl w Archiwach Społecznych

Archiwa społeczne - wielgowo.plStrona Archiwa Społeczne jest stroną poświęconą polskim Archiwom Społecznym. Gromadzone są tam informacje dotyczące polskich i polonijnych archiwaliów. Informacje zebrane w archiwaliach są bardzo różne – tak jak różne są losy ludzi, historia miejsc i wydarzenia. Warto tam zajrzeć i skorzystać ze zgromadzonych materiałów.
Miło mi poinformować, że strona wielgowo.pl została zauważona i dodana do tej bazy.
Link do wpisu

Komentarzy: 7 do Strona wielgowo.pl w Archiwach Społecznych

 1. Prezes pisze:

  Gratulacje Panie Rysiu! :)

 2. pynia pisze:

  Przyłączam się do gratulacji.

 3. Romka pisze:

  JA TEŻ PRZYŁĄCZAM SIĘ DO GRATULACJI!

  Ogólnie cała inicjatywa (portal) mocno mnie zainteresowała, bo sama mam sporo w „archiwum” własnym, domowym. Może i coś tam przekażę, chociaż – nauczona smutnymi doświadczeniami poprzednimi – jeszcze poczekam i postaram się dowiedzieć więcej o „założycielach” i warunkach udostępniania.

  Odnośnie wpisu na temat strony wielgowo.pl mam małe pytanie odnośnie zacytowanej nazwy niemieckiej z 1939 r. – Wielkie Miasto Szczecin. Zachował się u mnie stareńki drewniany wieszak (tzw. ramiączko) na ubranie z napisem „Die Groesse Stettin” + nazwa firmy-producenta (pisownia nazwy niemieckiej wedle aktualnie obowiązujących zasad w przypadku braku określonych czcionek niemieckich, tj. oe=o-umlaut; ss=szarfes S) – czyli po prostu Wielki Szczecin.

  Serdecznie pozdrawiam z Nowym Rokiem!

 4. Ania pisze:

  Panie Romku jaki pan jest mamin SYNEK co każe zrobić to Pan robi JAK ROMEO I JULIA zakochany w swojej MAMUSI PAN jest okropny

 5. rwpb pisze:

  Pani Romko
  Strona archiwa.org jest tylko katalogiem archiwów polskich i polonijnych. Strona ta sama w sobie nic nie udostępnia oprócz krótkich opisów i linków. Same archiwa są tworzone przez innych.
  Nazwa „Wielki Szczecin” występuje w różnej pisowni. Großstadt Stettin czy Größ Stettin? Wielkie Miasto Szczecin czy Wielki Szczecin? Myślę, że nie ma to większego znaczenia, skoro chodzi o to samo.

  Pani Aniu, zupełnie nie wiem o co chodzi.

 6. Ania pisze:

  PRZEPRASZAM NIE TU DODAŁAM ARTYKUŁ MIAŁAM DODAĆ DLA PANA ROMANA KONDZIOŁY

Top