To już 10 lat SSWM w Wielgowie

SSWM w Wielgowie ma już 10 lat - wielgowo.pl„Chodźcie stopami po ziemi, lecz sercem mieszkajcie w niebie” – to jedna z myśli św. Jana Bosko, który całe swoje życie poświęcił młodzieży i uczniom. Dzieło rozpoczęte przez niego jest kontynuowane do dzisiaj, między innymi też w Wielgowie.
W sobotę, 16 listopada świętowaliśmy 10-lecie powstania Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży i świetlicy środowiskowej przy naszej Parafii. Ten Jubileusz uczciliśmy uroczystą Mszą Świętą. dziękczynną o 15.00 w naszym kościele, uświetnioną obecnością księży związanych z działalnością SSWM oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło wychowanków Oratorium – również tych z minionych lat.
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Wielgowie działa dość prężnie. Organizowane są różne imprezy w ciągu całego roku, na które przychodzą dzieci i młodzież nie tylko z naszej parafii. Dzień Dziecka, Mikołajki, wyjazdy na basen, do kina i na różne imprezy, półkolonie podczas ferii zimowych i kolonie letnie, różnego typu sportowe turnieje i zabawy to tylko niektóre z oferowanych propozycji. Cały rok czynna jest Świetlica Środowiskowa. Świetlica Środowiskowa w Oratorium przy naszej parafii jest jedynym miejscem w Wielgowie gdzie można przyjść i nie tylko pobyć, ale też czegoś się nauczyć. Zawsze można uzyskać pomoc wychowawców przy odrabianiu lekcji, nauce języków czy gry na instrumentach. Jest dobrym miejscem na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Każdego dnia dla przychodzących jest oferowany mały posiłek. Wstęp i uczestnictwo jest oczywiście darmowe. Nic dziwnego, że zawsze panuje tutaj spory ruch.

Wpis jest trochę archiwalny, ale uznałem, że warto opublikować notkę o tym wydarzeniu.
Zdjęcia z jubileuszu w galerii na stronie naszej parafii

Top