Walczmy o nasze!!!

Chciałbym przypomnieć, że od 21 października do 8 listopada można głosować na zatwierdzone projekty inwestycji miejskich. Z wysłanych przez nas projektów, na liście znalazł się niestety tylko jeden. Pod nr 101 Zagospodarowanie terenu przy ul. Bałtyckiej w Szczecinie na park osiedlowy.
Głosować można wchodząc na stronę internetową Urzędu Miasta, głosując w Urzędzie Miejskim w godzinach pracy, lub W siedzibie Rady Osiedla w środy w godz od 18 – 19. Oczywiście jestem też dostępny pod telefonem i możemy uzgodnić tez inne terminy.

Biorąc pod uwagę, że na razie zagłosowało tylko ok. 5 tys mieszkańców, trzeba domniemywać, że wygrają projekty z tych dzielnic gdzie mieszkańcy jak najbardziej się zmobilizują i zagłosują na swoje projekty.

Apeluję zatem o pełną mobilizację – walczmy o pieniądze dla naszej dzielnicy.
Uzupełnienie: Link do strony głosowania https://konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116042.asp

Z poważaniem
Henryk Falkowski
Przewodniczący Rady Osiedla
e-mail: falpol7@wp.pl
kom: +48 501 551 429

Komentarzy: 4 do Walczmy o nasze!!!

 1. Paweł pisze:

  Ten Pan ma racje- są pieniądze to walczmy.
  Proponuję tylko napisać o co mamy walczyć bo pdf ze strony urzędu miasta mówi bardzo ogólnie o temacie- nie kwestionuje czy głosować czy nie- uważam że należy zagłosować. Ciekawi mnie tylko jak dokładnie ma to wyglądać… i czy tylko ma być czy jest jakaś wizja ja ma działać bo siłownia obok co jakiś czas dewastowanego placu zabaw już jest korzysta z niej ok 4 osoby na tydzień nie licząc ciekawskich obywateli poniżej 3 roku życia. Jaki jest pomysł by „stacja” i „kamienie” nie przeniosły się do nowego parku. Trochę na uboczu ale za to oświetlonego ;)
  Należy zagłosować myślę, ze warto.. ale z wizją jak to ma na codzień funkcjonować. Są to konsultacje w ramach miasta… może pokonsultujemy w ramach osiedla… już zgrzyty o ojca/matkę pomysłu były więc może uznajmy ojciec/matka nieznany, a wspólnie dopracujmy tę bardzo dobrą wydaje mi sie ideę. Głosować można: http://konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116042.asp a zgłoszenie nr 101 czyli nasz park przeczytać: http://www.konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/files/0E7F37F2DE9C43EC934E0CA6DD86BF29/159_projekt_sbo_2014.pdf ktoś powie że opis we wniosku jest wystarczający, a ja powiem że dla mnie nie jest…
  konsultujmy…

 2. Maciek pisze:

  A ja pytam kiedy w końcu smród opróżnianych szamb przestanie drażnić nasze nosy?! Panie Krzystek, weź się pan do roboty – każda większa wieś w Polsce ma już kanalizacje, a tu jedna z dzielnic 400-tys miasta żyje jak w średniowieczu!!!!

 3. marcinis pisze:

  Nie poprę tego projektu bo w proponowanym miejscu jest niepotrzebny i wręcz szkodliwy.
  Teren naprzeciwko szkoły to taka namiastka puszczy bukowej. Pięknie to wygląda zwłaszcza teraz, jesienią. Raz do roku jest tam festyn. I wystarczy. Tam nic nie trzeba robić bo to jest piękny park leśny, który trzeba raczej chronić przed zbytnią ingerencją. Nie wpuszczałbym tam żadnej ekipy budowlanej.
  Drewniane altanki? Stół do ping ponga? Miejsca do grillowania!?! To co jest tu proponowane to DEGRADACJA tego pięknego zakątka.
  „Ponadto na wyżej wymienionym terenie chcielibyśmy, aby wykonana została niewielka scena z zadaszeniem oraz przyłącze energetyczne.” – proszę się zastanowić nad inną lokalizacją, np. po drugiej stronie ulicy tam gdzie siłownia.
  Co wg mnie jest potrzebne w Wielgowie? Z drobnych, realnych projektów na samej Bałtyckiej: wysoki i gęsty żywopłot wzdłuż całego placu zabaw i siłowni, cywilizowany parking przed kościołem odgrodzony od pl. zabaw, poszerzenie chodników tam gdzie to jest możliwe (miejskie tereny wzdłuż drogi), stały fotoradar – choćby w okolicach szkoły i kościoła.

 4. Paweł pisze:

  ponad 600 głosów to dużo jak na nasze osiedle… powiem w imieniu niektórych głosujących- proszę bardzo- nie ma sprawy czego sie nie robi dla społeczności lokalnej. W przyszłości też zagłosujemy… czy na tak czy na nie… kto to dzisiaj wie… na nastepny rok proponuję konsultacje osiedlowe- można je zacząć już w maju… tak aby projekt miał ręce i nogi ;) podobno były inne projekty tylko weryfikacji nie przeszły- jako mieszkaniec ciekawi mnie jakie to były projekty… Panie Henryku Falkowski :)

Top