List przewodniczącego RO

Poniżej przedstawiam list Przewodniczącego Rady Osiedla Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo p. Henryka Falkowskiego do Zastępcy Dyrektora ds. Infrastruktury Drogowej – DI ZDiTM Szczecin, p. Jerzego Barańskiego. List został wysłany 1 października 2013 roku.

Szanowny Panie Dyrektorze !
W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w obrębie węzła Tczewska, w dniu dzisiejszym zostaliśmy zaskoczeni drastycznym zmniejszeniem ilości kursów autobusu linii 73. Aktualnie w miejsce czterech kursów są tylko dwa. Dodatkowo brak jest dojazdu z naszego Osiedla do Dąbia, gdzie znajdują się szkoły (młodzież dojeżdża do liceum) , stacja kolejowa, przychodnie itp. Dziwi nas też fakt, że informacja o zmianach nie została opublikowana wcześniej.

Bardzo prosimy o zwiększenie ilości kursów autobusów poprzez odtworzenie linii 73D. Autobus mógłby jechać z Dąbia ul. Pomorską i dalej od ronda na ul. Struga , a dalej jak linia 73Z. Takie rozwiązanie pozwoli utrzymać dotychczasową ilość kursów autobusów do Basenu Górniczego oraz pozwoli na utrzymanie połączenia naszego Osiedla z Dąbiem.

Tym bardziej, że jest domniemanie, iż zmiana organizacji ruchu może potrwać nawet do czerwca.

Z poważaniem
Henryk Falkowski
Przewodniczący Rady Osiedla
Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo
e-mail: falpol7@wp.pl
kom: +48 501 551 429

Komentarzy: 4 do List przewodniczącego RO

 1. Basia pisze:

  I co w końcu?? Są jakieś wieści czy dalej będziemy się męczyli z dojazdami??

 2. GOŚĆ pisze:

  Miło wiedzieć, że RO poczyniła już pewnie kroki. Dziękujemy.

 3. rwpb pisze:

  Dzisiaj było spotkanie z pracownikami ZDiTM odpowiedzialnymi za ruch autobusowy. Na tym spotkaniu miało być znalezione rozwiązanie, które pozwoli na zachowanie komfortu dojazdów na poziomie z przed zmian jakie ostatnio dokonano. Jak będę wiedział coś więcej to opublikuję.

 4. Basia pisze:

  DZIĘKUJEMY

Top