Zmiany na liniach 73, 79 i G nowe informacje

Od wtorku 1 października inaczej jeździć będziemy komunikacją miejską po prawobrzeżu

Główną przyczyną zmian jest zamknięcie wiaduktu nad autostradą A6, którym kursują autobusy okólnej linii 73 Z i D.

Linia 73 D i Z zostanie podzielna na linię 73 i 873.
Linia 73 kursować będzie na na trasie Basen Górniczy – Zdroje – Płonia – Zdunowo – Wielgowo Autostrada. Przystanek końcowy zostanie zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Tczewskiej i drogi prowadzącej do Dunikowo Business Park.
Linia 873 kursować będzie na trasie Basen Górniczy – Dąbie – Elbląska. Autobusy tej linii na trasie Basen Górniczy – Plac Słowiański pojadą tak jak autobusy linii 56 a następnie ul. Tczewską, gdzie zatrzymają się na przystankach “Tczewska” , “Elbląska”. Powrót w kierunku Basenu Górniczego następować będzie ul. Warmińską ( na wysokości posesji 28 zlokalizowany będzie przystanek). Linia 873 zatrzyma się także na przystanku “Jugosłowiańska” zlokalizowanym na ul. Goleniowskiej.

Pasażerowie posiadający bilety miesięczne i wielomiesięczne na linię 73 uprawnieni są do korzystania z linii 873 a także:
linii 79 na odcinku Balińskiego nż – Basen Górniczy,
linii 64 na odcinku Zdroje Krzyżówka – Jugosławiańska,
linii 77 na odcinku Wiosenna – Jugosłowiańska,

Dodatkowo linia 73 na przystanku „Wiosenna” (kierunek Wielgowo Autostrada) zostanie skomunikowana z autobusami linii 77 jadącymi od strony Osiedla Kasztanowego w dni powszednie w godz. 6:24, 7:24, 8:24, 9:24, 9:54, 10:24, 10:54, 11:24, 11;54, 12:24, 12:54, 13:25, 13:55.

Czas oczekiwania linii 73 na linię 77 wynosi do 3 minut.

Jednocześnie od wtorku 1 października zmieniona zostanie organizacja komunikacji miejskiej na ul. Struga. W związku ze zmianą lokalizacji przystanków na jezdniach wspomagających ulicy Struga między przystankami „Wiosenna” i „Zwierzyniecka” zmienione trasy dla linii 73, 79 i G.

Linia 73 kursować będzie południową (wyjazdową z miasta) jezdnią wspomagającą ulicy Struga w obu kierunkach. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach:
„Botaniczna” – zlokalizowane przy skrzyżowaniu z ulicą Botaniczną,
„Struga nż”– zlokalizowane w pobliżu posesji nr 72.

Linia 79 kursować będzie wg nowego rozkładu jazdy, północną (wjazdową do miasta) jezdnią wspomagającą ulicy Struga w obu kierunkach. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach:
„Botaniczna”– zlokalizowane w pobliżu posesji nr 31a/31b,
„Struga nż” (w kierunku Wiosennej) – zlokalizowany w dotychczasowej zatoce za skrzyżowaniem z ulicą Pomorską.

Linia pospieszna G w obu kierunkach kursować będzie z pominięciem przystanku „Botaniczna”

Zobacz mapę zmian

Źródło wiadomości: ZDiTM Szczecin

Komentarzy: 3 do Zmiany na liniach 73, 79 i G nowe informacje

  1. GOŚĆ pisze:

    Ogromne brawa! Rada osiedla miała starać się o zwiększenie ilości autobusów, tym czasem ilość autobusów zmniejszyła się o nie całe 50%. To jest śmieszne, że ja płacę nie małe pieniądze za sieciówkę i nie wsiadam do autobusu bo jest tak zapchany, że ludzie mdleją. Dodam tylko, że kolejny autobus był za 30 minut i oczywiście nie zdążyłem na uczelnie. Oczywiście moje brawa należą się nie tylko władzom osiedla ale także tym co robili ten rozkład jazdy i tej osobie co stwierdziła, że przegubowy autobus jeżdżący co 30 minut z Wielgowa będzie stratą pieniędzy i o 7 rano wysłał „krótki” pojazd.

  2. Pawel pisze:

    Ilość autobusów się nie zmieniła (vide linia 873), zmieniła się tylko ich liczba docierająca do Wielgowa.

  3. GOSC pisze:

    Czytam Twoj komentarz i nie wiem co odpowiedziec….

Top