Zmiany na liniach 73, 79 i G

Od 1 października wprowadzone zostaną zmiany tras linii 73 Z i 73 D, 79 i G.

Konieczność wprowadzenia zmiany trasy okólnej linii 73 wymusza budowa węzła „Tczewska” na przecięciu Autostrady A6 i ulicy Tczewskiej.
Trasa zostanie podzielona na dwie części.
Linia 73 kursować będzie na trasie: Basen Górniczy – Wielgowo Autostrada dotychczasową trasą przez Zdroje, Płonię, Zdunowo.
Przystanek końcowy „Wielgowo Autostrada” zostaje zlokalizowany na skrzyżowaniu ulicy Tczewskiej i drogi prowadzącej do „Dunikowo Business Park”.

Uruchomiona zostaje tymczasowa linia autobusowa 873 kursująca na trasie: Basen Górniczy – Most Cłowy – Przestrzenna – Gierczak – Goleniowska – Tczewska – przystanek „Elbląska” – Nowogardzka – Warmińska – Goleniowska – Gierczak – Przestrzenna – Most Cłowy – Gdańska – Basen Górniczy.
Linie kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy.
Nieczynnie będą przystanki „Słupska nż” i „Park Leśny nż” .
Dodatkowo utworzony zostanie przystanek „Warmińska” (na ul. Warmińskiej). Autobus zatrzyma się także na przystanku Jugosłowiańska.
Pasażerowie posiadający bilety miesięczne i wielomiesięczne na linię 73 uprawnieni są do korzystania z linii 873.

W związku ze zmianą lokalizacji przystanków na jezdniach wspomagających ulicy Struga między przystankami „Wiosenna” i „Zwierzyniecka” zmienione trasy dla linii 73, 79 i G.

Linia 73 kursować będzie południową (wyjazdową z miasta) jezdnią wspomagającą ulicy Struga w obu kierunkach. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach:
„Botaniczna” – zlokalizowane przy skrzyżowaniu z ulicą Botaniczną,
„Struga nż”– zlokalizowane w pobliżu posesji nr 72.

Linia 79 kursować będzie wg nowego rozkładu jazdy, północną (wjazdową do miasta) jezdnią wspomagającą ulicy Struga w obu kierunkach. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach:
„Botaniczna”– zlokalizowane w pobliżu posesji nr 31a/31b,
„Struga nż” (w kierunku Wiosennej) – zlokalizowany w dotychczasowej zatoce za skrzyżowaniem z ulicą Pomorską.

Linia pospieszna G kursować będzie z pominięciem przystanku „Botaniczna” w obu kierunkach.

Źródło wiadomości: zditm.szczecin.pl

Komentarzy: 8 do Zmiany na liniach 73, 79 i G

 1. Paweł pisze:

  Piękne są te komunikaty zditm-u…. a teraz po polsku jak z Wielgowa dojechać autobusem do Dąbia?

 2. Ola pisze:

  A DO KIEDY BĘDZIE TEN BAŁAGAN NA LINI 73

 3. Ola pisze:

  PROSIŁA BYM ŻEBY DYREKCJA ZDiTM PRZEJECHAŁA SIĘ LINĄ 73 I ZOBACZYŁA JAK FAJNIE SIĘ JEDZIE DO PRACY I Z PRACY KIEDY WSIADAM W ZDROJACH I NIEMA JAK SIĘ DOSTAĆ DO AUTOBUSU BO JUŻ NA BASENIE GURNICZYM JEST TYLE GRZYBIARZY A AUTOBUS JEST KRÓTKI JAK BY NIE BYŁO TO Z BASENU DO WIELGOWA JEST TYLKO JEDEN AUTOBUS I JESZCZE JEDZIE CO 35 MIN TO JEST STRASZNE ŻE PŁACE ZA BILETY I NIE MOGĘ JAK CZŁOWIEK JECHAĆ DO PRACY (TO BYDŁO JEDZIE W LEPSZYCH WARUNKACH NIŻ LUDZIE)MAŁO TEGO TO JEST TAKI SMRÓD W AUTOBUSIE ŻE DZIŚ JADĄC Z PRACY (SZPITAL ZDUNOWO)WSIADŁO DWÓCH PANÓW ŻE NIE POMOGŁO OTWIERANIE OKIEN W AUTOBUSIE SMRÓD SMRÓD I JESZCZE RAZ SMRÓD

 4. maja pisze:

  Jak zwykle zostaliśmy wyrolowani przez zditm.Autobusy -krótkie zatłoczone , na Słonecznym nie można było zamknąć drzwi.Skoro autobus ma teraz krótszą trasę to dlaczego nie zmieniono częstotliwości kursów.

 5. Ola pisze:

  MAM PLAN JUTRO ZADZWONIĘ NA POLICJE I POPROSZĘ O KONTROLE ILE JEST PRZEWOŻONYCH OSÓB W AUTOBUSIE BO SKORO JEST DOPUSZCZALNYCH MIEJSC STOJĄCYCH I SIEDZĄCYCH TO NIECH ZDiTM ZAPŁACI MANDAT BO JA PŁACE ZA BILET A DO AUTOBUSU NIE IDZIE SIĘ DOSTAĆ

 6. Kasia pisze:

  Dlaczego G nie jeździ częściej, przez cały dzień?! Kończę pracę w centrum o 18, a ostatnie G jest 17:30. A przecież mnóstwo ludzi pracuje w usługach bądź w urzędach do 18! Wtedy wykupiłabym sieciówkę (98 zł) tylko na ten autobus, a tak trzeba płacić 162 zł za sieciówkę na wszystko (bez pociągów na terenie naszego miasta). W którym polskim mieście są tak drogie sieciówki?!

 7. Paweł pisze:

  to do kiedy te rewolucje? kiedy zakończą prace mające ulepszyć życie codzienne… czy technologia gotowania żaby zostanie na nas uskuteczniona? tak jak jest uskuteczniana na wszyskich mieszkańcach naszej ojczyzny w innych dzidzinach życia…?

 8. Pawel pisze:

  Brak bezpośredniego dojazdu z Wielgowa do Dąbia to jedna wielka kpina. Powinna zostać uruchomiona dodatkowa linia, która jedzie z Wielgowa przez Gryfińską do np. pętli Dąbie Osiedle. Tak ciężko postawić się w sytuacji podróżnych? Skoro mieszkańcy Tczewskiej i Słupskiej w okolicach przejazdu kolejowego mają swoje 873, dlaczego my jesteśmy gorsi?

Top