Wszystkich Świętych 2008

Uroczystość Wszystkich Świętych to pamięć o zmarłych, szacunek, a przede wszystkim nasza postawa. Tego dnia tłumnie odwiedzaliśmy cmentarze. W pobliżu naszych osiedli są trzy cmentarze, czynny Cmentarz Komunalny przy ulicy Urodzajnej oraz nieczynne cmentarze przy ulicy Stary Szlak i szpitalu w Zdunowie.

Cmentarz przy ulicy Urodzajnej. Tu od rana było tłoczno. Szkoda tylko, że niektórzy nie potrafili uszanować tego miejsca. Palenie papierosów, czy też picie piwa nie świadczy najlepiej o naszym wychowaniu.

Nieczynny cmentarz przy szpitalu w Zdunowie. Tutaj nie było odwiedzających. Szkoda tylko, że pozostawiając po sobie w tym miejscu butelki po piwie i śmieci nie pamiętamy o tym, że przedstawiamy w ten sposób siebie. Mamy pretensje do innych narodów, że nie szanują polskich grobów poza granicami Polski, a sami postępujemy w ten sam sposób. Pamiętajmy, że nawet największy nasz wróg za życia po śmierci nic nam nie zrobi, a przed Bogiem wszyscy są równi. Nie świadczy to najlepiej o naszym wychowaniu.

Nieczynny cmentarz przy ulicy Stary Szlak. Tutaj także mało odwiedzających, ale jednak ktoś tu był i zapalił znicz. Na jednym z nagrobków wiązanka kwiatów od uczniów Zespołu Szkół nr 13 w Wielgowie.

Top