Powiew Paryża na Sławocieszu

Wieża Eiffla na SławocieszuParyska wieża Eiffla zbudowana została na Wystawę Światową w 1889 roku. W swoim założeniu miała pokazać poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne ówczesnej epoki. Dzisiaj jest symbolem Paryża i Francji. Czy stanie się też symbolem Sławociesza?

Od ponad dwóch tygodni na jednej z posesji przy ulicy Samopomocy Chłopskiej stoi prawie kopia wieży Eiffla. Wieża ma około 7 metrów wysokości i ponad 3 metry szerokości na dole. Jest zbudowana z metalu i waży ponad 600 kg. Podobnie jak oryginał, ma stanowić zareklamowanie możliwości i umiejętności p. Krzysztofa, właściciela firmy reklamowej. Pan Krzysztof zajmuje się tworzeniem konstrukcji reklamowych i wieża miała być niebanalną reklamą jego firmy. Miała być ustawiona na dachu budynku w którym działała firma przy ul. Kolumba, ale działalność została przeniesiona na Pogodno. Jednak tam nie było możliwości ustawienia tej konstrukcji. Długo stała zapomniana. W końcu, za namową żony p. Krzysztof przewiózł wieżę na swoją posesję w Sławocieszu i dokończył swoje dzieło.

Wieża ustawiona jest na tle lasu i prezentuje się naprawdę wspaniale. Może zostanie przeniesiona bliżej ogrodzenia i oświetlona, dzięki temu będzie lepiej widoczna. Może powstaną kolejne konstrukcje tego typu i ta wieża będzie zalążkiem parku miniatur. Pan Krzysztof jeszcze nie ma konkretnego pomysłu co do jej dalszego losu. Jakby nie było, jest to niebagatelna i nietypowa atrakcja Sławociesza.

Zapraszam do galerii zdjęć

Tekst powstał na podstawie sygnału otrzymanego od p. Piotra.

Top