Peregrynacja Relikwi Św. Jana Bosko

Peregrynacja Relikwi Św. Jana Bosko 2013-06-15Święty Jan Bosko w swojej podróży po świecie zawitał dzisiaj do Parafii Świętego Michała Archanioła w Wielgowie. Od wczesnych godzin rannych przed i w kościele zaczęli się gromadzić parafianie, aby godnie powitać Relikwie. Św. Jan Bosko w swoim życiu był punktualny, więc i teraz przybył punktualnie. Powitały Go śpiewy, modlitwa i krótkie wystąpienia dzieci, młodzieży i Rodzin Salezjańskich. Mimo, że Relikwiarz był z nami tylko parę godzin, to pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia. W życiu wielu z nas była to jedyna okazja, aby móc być tak blisko Relikwii, aby móc Jej dotknąć i odczuć obecność Wielkiego Świętego Wychowawcy. W oczach wielu ludzi adorujących Relikwie pojawiły się łzy. Salezjanie w Wielgowie są obecni od 4 grudnia 1947 roku, jednak była to jak dotąd pierwsza uroczystość tak wielkiej wagi. Przez parę godzin przez kościół przewinęły się tłumy ludzi, nie tylko mieszkańców naszych osiedli.
Pomimo, iż Relikwie opuściły już naszą parafię, to Święty ks. Bosko pozostał. Pozostał nie tylko w naszych sercach i w Dziele Salezjańskim księży naszej Parafii. Przed kościołem została odsłonięta i poświęcona Jego figura. Jest to wspólny dar rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej oraz przystępujących do Sakramentu Bierzmowania. Przypominać będzie wszystkim o charyzmacie Św. Jana Bosko i Jego sposobie na przecież krótkie ludzkie życie.

Zapraszam do galerii zdjęć

Komentarzy: 3 do Peregrynacja Relikwi Św. Jana Bosko

 1. tom pisze:

  troche przerazajace :/

 2. masakra pisze:

  kościół sam zaprzecza swej wierze ponieważ sami bezczeszczą zwłoki, prawa ręka umieszczona jest w klatce piersiowej repliki Jana Bosko, czyli musieli ja uciąć.
  jeździć ze szczątkami i się do nich modlić.
  KATOLICYZM JEST DZIWNY
  Katolicyzm jest to wiara w jednego boga ,a modlimy się do tysiąca różnych świętych

 3. masakra pisze:

  po 41 latach od śmierci, skóra trochę pociemniała. Ponieważ ciało Księdza Bosko planowano przenieść w szklanej urnie z Valsalice na Valdocco, na uroczystości beatyfikacyjne, naukowcy i lekarze omówili sposób rozjaśnienia skóry. Niestety, kiedy zastosowali formułę chemiczną, którą wymyślili, nastąpiła reakcja, jakiej się nie spodziewali. Ciało zostało zniszczone na ich oczach. Aby uroczystości beatyfikacyjne mogły się odbyć, zachowane szczątki umieszczono w wykonanej z wosku replice ciała Jana Bosko, a następnie wystawiono do publicznej czci. Kolejny raz wyjęto relikwie na kanonizację w 1934 r. Potem relikwie świętego złożono na stałe w szklanym sarkofagu, który do dziś znajduje się nad bocznym ołtarzem w Bazylice Maryi Wspomożycieli Wiernych w Turynie.
  W jej wnętrzu umieszczono cenną relikwię – prawą dłoń świętego. Autentyczność relikwii potwierdziła specjalna komisja. Kości dłoni ułożono na bawełnianym materiale w metalowej kasetce, która została przykryta przezroczystym, hartowanym szkłem, a następnie odpowiednio zabezpieczona. Później relikwie umieszczono w posrebrzanym pudełku (o wymiarach: długość 27 cm, szerokość 9 cm, wysokość 16 cm) i zaplombowano pieczęcią watykańską, stosownie do norm obowiązujących w Kościele. Do relikwii dołączony jest dokument potwierdzający jej prawdziwość. Certyfikat autentyczności wydany jest przez arcybiskupa Turynu i Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.
  Wspomniane wyżej pudełko z relikwiami prawej dłoni umieszczone jest we wnętrzu (w klatce piersiowej) repliki figury, przedstawiającej św. Jana Bosko w spoczynku.

Top