Niebezpieczne zakręty

Jak wiadomo na stronie Wielgowa poruszane są rożne sprawy związane z naszym osiedlem, ulicami, mieszkańcami. Chcę poruszyć temat NIEBEZPIECZNE ZAKRĘTY. W załączniku są zdjęcia z ul Gościniec, jest tam bardzo ostry 90 stopni zakręt w prawo. Jak widać zarośnięty drzewami, krzakami itd. Mimo iż zgłaszałem co roku naszemu dzielnicowemu i ZDiTM, to żadnej reakcji nie ma. Ludzie jeżdżą na działki samochodami, często chodzą tam pieszo. Nie raz byłem świadkiem jak samochód mało nie potracił pieszego.
Tekst i zdjęcia: Sylwester

ulica Gościniec ulica Gościniec ulica Gościniec

Dopisek mój:
Może warto było by ustawić w tym miejscu lustro dla kierowców, takie jakie jest np. na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Zawrotnej? Nie zwalnia to kierujących pojazdami od zachowania szczególnej ostrożności, ale może poprawić widoczność na tym zakręcie.

Komentarzy: 4 do Niebezpieczne zakręty

 1. Pawel pisze:

  Zależy co rozumiesz przez pojęcie „niebezpieczny”. Zauważ, że ruch na tej ulicy nie jest aż tak duży, jak przy szkole. Po drugie nie zdarzył się tam żaden wypadek. Dla mnie ten zakręt byłby niebezpieczny, gdyby kierował na drogę główną typu ul. Bałtycka.

  Tak swoją drogą, położenie asfaltu na tego rodzaju uliczkach paradoksalnie obniżyło bezpieczeństwo poruszania się po nich pieszych. Wiele samochodów pędzi jak szalonych, np. ulicą Przedwiośnie. Jedna drobna stłuczka już tam była.

 2. sylwester pisze:

  Pawel zapraszam od piatku do niedzieli wieczor do obserwacji tego miejsca Ta drpga jezdza ludzie na pobliskie dzialki Rok temu sam malo bym nie wpadl z dzieckiem pod auto Czy wedle niektorych osob musi dojsc do smiertelnego wypadku zeby byla jaka kolwiek reakcjia osob odpowiedzialnych za bezpieczenstwo? Przrcirzy mieszkancy naszego osiedla najlepiej wiemy jak o nie zadbac A WIEC ZROBMY TO

 3. Łukasz pisze:

  Piesi powinni uważać tak samo jak kierujący pojazdami, często chodzę tamtędy psem i nie narzekam na duży ruch pędzących samochodów.. Przy 25km/h nie „wejdzie” się w ten zakręt, sam wiem z doświadczenia kiedy maluchem przestawiłem drewniany słupek kondziołowiej ;) Rada osiedla mogła by jedynie poprzycinać gałęzie, które wychodzą na państwową drogę-przecież to ich obowiązek :P Pozdrawiam sąsiadów.

 4. Bartłomiej pisze:

  Witaj Sylwester.
  Nie widzę nic niebezpiecznego w tym zakręcie, a ty zamiast takie pierdoły wypisywać weź się do uczciwej pracy. Bo widzę, że dużo wolnego czasu masz, a lustro postaw sobie przy bramie i się w nim przeglądaj. Niech żyje OPIEKA.

Top