Zbyt ciepłe dni

Uszkodzona zapora prxy przejściu dla pieszych przez tory PKPPrzejście dla pieszych przez tory PKP łączące Sławociesze i Wielgowo od poniedziałku jest nieczynne. Znak informuje o uszkodzonej rogatce. Nie tak dawno była podobna sytuacja przy przejeździe kolejowym Bałtycka-Żuka. Ciepłe dni sprzyjają kopaczom kabli, wiec kable zasilające rogatki wyparowały. Kto na tym zyskał, a kto stracił?
Ciepłe dni sprzyjają różnego rodzaju remontom. Po remontach pozostają jednak odpadki, więc najłatwiej pozbyć się ich za darmo podrzucając je pod kontenery na odpadki selekcjonowane. Kontenery tego typu w wielu miejscach zostały zlikwidowane, pozostały już tylko nieliczne. Oczywiście nikt takich odpadków nie zutylizuje za darmo, za utylizację zapłacimy wszyscy. I nie ma co się dziwić wysokim cenom za wywóz śmieci od 1 lipca, zobacz wpis Ecozmiany

Śmieci obok kontenerów Śmieci obok kontenerów Śmieci obok kontenerów

Komentarzy: 2 do Zbyt ciepłe dni

  1. mateusz pisze:

    WARTO DODAĆ TEZ,ŻE ROGATKI PRZY ULICY MIETOWEJ TAK SAMO SĄ NIECZYNNE NIE WSPOMINAJĄC JUZ ZE NAWET POCIAGI W OKOLICY NASZEJ DZIELNICY ZWALNIAJA DO 50KM/H (!)

  2. Pawel pisze:

    Absurdalne stają się kryteria (albo ich brak), którymi kierują się radni poszczególnych miast przy wycenie opłat za wywóz śmieci. Są mniejsze miasta, gdzie opłaty będą jeszcze większe niż w Szczecinie.

    Skoro dotychczasowe stawki były wystarczające za utylizację (i to niesortowanych śmieci), to nagle jakim cudem ceny mają wzrastać nawet kilkukrotnie? I to wcale nie jest kwestia tego, że ktoś zostawia śmieci przy pojemnikach i są takie, a nie inne koszty ich wywiezienia. Jak widać ludzie chcą sortować, ale nie mają właściwych pojemników, by wrzucać tam np. opony od roweru. To oczywiście ich nie usprawiedliwia od podrzucania śmieci w takie miejsca, bo skoro je wyprodukowali, to powinni za nie zapłacić. Ale to pokazuje, że obecny, jak i przyszły system nie jest do końca korzystny.

    Zakładam, że wszystkie pojemniki znikną po 1 lipca, a nowy system ze względu na koszty niestety zacznie sprzyjać znowu wywożeniom śmieci do lasu :(

Top