Drogi do remontu

Uszkodzona nawierzchnia ulicy PrzylesiePowoli kończy się okres zimowy, warto więc przyjrzeć się nawierzchniom głównych dróg wjazdowych do naszych osiedli. Tylko, czy na pewno można to nazwać drogami?
Ulica Tczewska łącząca Wielgowo z Dąbiem na prawie kilometrowym odcinku będzie przebudowywana w związku z budową Węzła Tczewska. Od obecnego zjazdu do Parku Przemysłowego Dunikowo poprzez tereny Trzebusza aż do ulicy Goleniowskiej w okolicy ulicy Zdrowej w Dąbiu powstanie nowa, dwupasmowa trasa komunikacyjna. Część ulicy Tczewskiej będzie fragmentem tej inwestycji. Pozostałe części Tczewskiej pozostaną jako lokalne drogi dojazdowe do Dąbia i Wielgowa. Jak wygląda obecnie nawierzchnia ulicy Tczewskiej pomiędzy Wielgowem i zjazdem do Dunikowa można zobaczyć w galerii zdjęć. Popękany asfalt, liczne dziury, zarwana nawierzchnia w wielu miejscach kwalifikują tę część ulicy Tczewskiej do natychmiastowego remontu.
Nie lepiej jest na drugiej drodze dojazdowej do osiedli, czyli ulicy Przylesie. Ulica ta łączy Płonię i Sławociesze. Tu też panuje spory ruch. Nic dziwnego, bo jest to spory skrót. Jak wygląda obecnie nawierzchnia ulicy Przylesie można zobaczyć w galerii zdjęć. Dziury w asfalcie są sporej głębokości, betonowe płyty są popękane i pozarywane, asfaltowa nawierzchnia w wielu miejscach jest tylko ubitym żwirem. Ulica Przylesie też kwalifikuje się do remontu.
Trzecia droga dojazdowa, ulica Profesora Tomasza Żuka jest w najlepszym stanie. Nawierzchnia asfaltowa jest popękana, ale nie stanowi zagrożenia dla ruchu. Jedynym miejscem stanowiącym zagrożenie jest teren przejazdu kolejowego na stacji PKP Zdunowo. Przejazd ten jest przeznaczony w tym roku do remontu.
Ostatnia z dróg dojazdowych, przedłużenie ulicy Borowej, łączącej Wielgowo z Węzłem Rzęśnica nie należy do Szczecina, ale jest pod administracją gminy Goleniów. Też kwalifikuje się do generalnego remontu. Droga ta jednak wkrótce straci na znaczeniu. Po wybudowaniu Węzła Tczewska zlikwidowane zostanie połączenie tej drogi z Węzłem Rzęśnica. Gmina Goleniów nie jest zainteresowana remontem nawierzchni tej drogi.

Top