Uważaj komu płacisz

ulotka-eneaKomenda Miejska Policji w Szczecinie przestrzega przed oszustwami, które w ostatnim okresie przyjęły nowe formy. Niedawno doszło do wielu oszustw z wykorzystaniem skrzynek pocztowych. Wykradana jest korespondencja – rachunki za gaz, prąd itd. Przekazy są podrabiane i umieszczane ponownie w skrzynkach pocztowych, ale ze zmienionym numerem konta bankowego. W ten sposób ludzie wpłacają pieniądze na konto oszustów.

W związku z tym Policja szczecińska wspólnie z ENEA podjęły już odpowiednie działania. Szczecińscy policjanci rozwieszają plakaty informacyjne w szpitalach, kościołach, urzędach pocztowych, bankach. Mundurowi chcą dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszego miasta i ostrzec ich przed oszustami, którzy wykradają korespondencję ze skrzynek pocztowych i podmieniają numery kont. Jest to kolejna akcja profilaktyczna szczecińskiej Policji.

Jeśli otrzymałeś fakturę, na której jest fałszywy numer konta, zgłoś ten fakt na Policję. Właściwą fakturę otrzymasz w Biurze Obsługi Klienta.

Top