Król wschodzącego słońca

Spektakl Król wschodzącego słońcaJednym z punktów Rekolekcji był występ Grupy Teatralnej „Ci, którzy zaufali Panu” z Zespołu Szkół nr. 13 w Wielgowie. Zespół pod kierunkiem p. Anny Koler-Tomaszewskiej przedstawił spektakl „Król wschodzącego słońca” nagrodzony II miejscem w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych w lutym 2013 roku. Nagrodzone przedstawienie mogli zobaczyć wcześniej uczniowie Zespołu Szkół w czasie rekolekcji szkolnych.
Nie jestem krytykiem by prawidłowo i całkiem obiektywnie ocenić spektakl. Zespół świetnie wszystko zaplanował i już od pierwszych chwil nabieraliśmy do każdej z postaci pewnych uczuć, a dynamizm gry aktorskiej, zaangażowanie i wcielenie się w swoje role to pełny profesjonalizm. Młodzi aktorzy włożyli dużo serca w odgrywane przez siebie postacie. W ich grze widać było ogrom pracy, wiele prób i długich przygotowań żeby wszystko się udało, by wypadli właśnie tak. Znakomicie poradzili sobie i stanęli na wysokości zadania, które sami sobie postawili. Przesłanie, czyli odwieczna walka dobra ze złem i to, że ostatecznie o wygranej zawsze decyduje swoim zachowaniem człowiek była jasna i czytelna, a cały spektakl był naturalny i żywiołowy.

I tylko szkoda i żal.
Szkoda, że stosunkowo tak mało mieszkańców naszych osiedli, zarówno tych starszych, jak i młodszych przyszło, aby zobaczyć ten spektakl. Przedstawienie miało miejsce w kościele. Można nie chodzić do kościoła, można było po spektaklu po prostu wyjść – co kilka osób zrobiło, ale zobaczyć przedstawienie było naprawdę warto.
Żal, że na naszych osiedlach jest tak małe zainteresowanie starszych tym, co robi nasza młodzież. Łatwiej napisać w komentarzach na tej stronie, że Rada Osiedla powinna, musi, a trudniej przyjść w gronie rodzinnym, aby zobaczyć pozytywne przykłady zachowania. Poświęcenie połowy godziny w ciągu roku jest zbyt trudne?

Zapraszam do galerii zdjęć

Komentarzy: 3 do Król wschodzącego słońca

 1. tiom pisze:

  tylko skad ludzie mieli o takim wydarzeniu wiedziec ?

  • rwpb pisze:

   tiom, Twój komentarz jest właśnie potwierdzeniem tego, co napisałem: „Żal, że na naszych osiedlach jest tak małe zainteresowanie starszych tym, co robi nasza młodzież”.
   A wzmianka o tym jest kilka wpisów poniżej.

  • a. pisze:

   wystarczy posłuchać ogłoszeń w kościele.

Top